Przecierają szlaki. Otwierają restauracje wbrew rządowym zakazom [SONDA]

2021-01-12 12:40:00 (ost. akt: 2021-01-12 14:13:39)

Autor zdjęcia: pixabay

Właściciele cieszyńskiej restauracji "U Trzech Braci" należą w ostatnim czasie do najmocniej obleganych przez media restauratorów w Polsce. Wszystko za sprawą akcji #otwieraMY. Wbrew odgórnym obostrzeniom, lokal jest otwarty normalnie. W środku tłum klientów, stoliki trzeba rezerwować.
Cieszyńscy bracia nie umknęli naturalnie uwadze policjantów. Pierwsza kontrola była, bo — jak się dowiedzieli — "ktoś naskarżył". Niewiele sobie z tego zrobili. Obiecywanego, realnego wsparcia wciąż nie otrzymali. Nie wierzą, że się to zmieni. Nie chcąc zbankrutować, otworzyli więc restaurację ponownie, a informację o tym opublikowali na Facebooku. Prośba o udostępnienie spotkała się z przychylnością internautów.

"Reklama podziałała". Chętnych do zjedzenia dania — w sposób "normalny", znany choćby sprzed roku — z miejsca było tylu, że konieczne było wprowadzenie rezerwacji na stoliki.

Wizyty policjantów stawały się coraz częstsze. W weekend było ich tyle, że funkcjonariusze narazili się na oburzenie ze strony klientów. Liczne transmisje na żywo, które pojawiały (i pojawiają) się w serwisach społecznościowych, nie były — delikatnie rzecz ujmując — pełne zrozumienia dla mundurowych. Trudno przewidzieć jaki finał czeka tę restaurację. Ostatnie doniesienia wspominają o 15 (!) radiowozach skierowanych pod ten adres.

Podobnych restauratorów, którzy postanowili działać wbrew nakazom rządowym, jest coraz więcej. Część z nich "zrzeszyła się" pod szyldem #otwieraMY i jest dostępna na tzw. Interaktywnej Mapie Wolnego Biznesu.

Link do MAPY - https://tiny.pl/r5d8t

Kamil Kierzkowski

Czy popierasz otwieranie restauracji wbrew rządowym zakazom?
pokaż wyniki »

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5