Minął rok... O tym pisaliśmy w 2020 (część I)

2021-01-02 08:00:00(ost. akt: 2021-01-02 04:59:55)
Interwencja, która przerwała dramat w Radysach zaczęła się w środę, 17 czerwca, o 6. rano.

Interwencja, która przerwała dramat w Radysach zaczęła się w środę, 17 czerwca, o 6. rano.

Autor zdjęcia: Pogotowie dla zwierząt

Czym żyli mieszkańcy powiatu piskiego? O tym mogliście poczytać na naszych łamach, zarówno co tydzień (w każdy piątek) w papierowym wydaniu Gazety Piskiej, jak i na co dzień na naszej stronie www.pisz.wm.pl oraz Fb Gazety Piskiej.
STYCZEŃ
W Cwalinach w gminie Biała Piska na świat przyszły krowie trojaczki — dwie jałóweczki i byczek. Do niezwykłych narodzin doszło w gospodarstwie Państwa Wszeborowskich. Szczęśliwa mama to biało-czerwona krowa o imieniu Wisła. Trojaczki u krów zdarzają się niezwykle rzadko, a jeszcze większą rzadkością jest przeżywalność takich zwierząt.


LUTY
Ministerstwo Infrastruktury wpisało obwodnicę Pisza do programu rządowego „100 Obwodnic”. Inwestycja (planowana data ogłoszenia przetargu II kw. 2024 r.) powinna domknąć tzw. ring komunikacyjny w Piszu. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości, poprawią się warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.


MARZEC
Koronawirus dotarł do Polski. Na konferencji, w dniu 11 marca, premier Mateusz Morawiecki poinformował o 26 potwierdzonym klinicznie przypadku zarażenia w Polsce i zdecydował o zamknięciu, od 16 marca na okres dwóch tygodni, wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni na terenie Polski.


KWIECIEŃ
Powiat Piski we współpracy ze szpitalem uruchomił w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu izolatorium w celu nadzoru nad chorymi na COVID-19 z terenu powiatu piskiego, których stan zdrowia nie wymaga jeszcze hospitalizacji, jednak wskazana jest izolacja i nadzór medyczny.
MAJ
Siedem zarzutów usłyszał radny Rady Miejskiej w Białej Piskiej, Zbigniew D., które dotyczyły złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych w okresie od 2014 do 2018 roku. Zbigniew D. podał fałszywe informacje o posiadanym majątku, środkach na rachunku bankowym i środkach ulokowanych na rachunkach inwestycyjnych a także nie wskazał wszystkich posiadanych nieruchomości oraz podał nieprawdziwe informacje o zaciągniętych kredytach hipotecznych i gotówkowych, które zaciągnął w 9 bankach na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. Zbigniew D. przyznał się do zarzucanych mu czynów.


CZERWIEC

To była największa w Polsce akcja ratowania zwierząt ze schroniska dla... zwierząt. Interwencja, która przerwała dramat w Radysach zaczęła się w środę, 17 czerwca, o 6. rano. Stu wolontariuszy z różnych organizacji obrońców zwierząt, policjanci i prokuratorzy z Olsztyna wkroczyli do schroniska w Radysach. Właściciel schroniska oraz jego syn za znęcanie się nad zwierzętami, którym mieli zapewnić opiekę, trafili do aresztu.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. - a to ciekawe... #3034420 | 81.15.*.* 5 sty 2021 20:37

  Czytam teraz o miesiącu MAJU - .....które dotyczyły złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych ......O glądałem właśnie relację,, chyba też w Maju ... z sesji w Piszu i też słuchałem o oświadczeniach majątkowych i mam takie pytanie do dziennikarki z piskiej: CZY SĄ JAKIEŚ ZARZUTY PROKURATORSKIE ODNOŚNIE ZŁOŻENIA FAŁSZYWEGO OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO PRZEZ RADNEGO *PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ *----- ANDRZEJA ZADROGI----- KTÓRY NIE WPISAŁ KWOTY AŻ , CZY PONAD , 18 TYSIĘCY ZŁ Z ZUSU, KTÓRE OTRZYMAŁ? JAKBY ZATAIŁ TE INFORMACJĘ W OŚWIADCZENIU MAJĄTKOWYM. KIEDYŚ NAWET ZABIERANO DIETĘ ZA TAKIE OSZUSTWO, ALBO WYGASZANO MANDATY RADNYM. CZYŻBY TEN ZBIGNIEW D. NIE BYŁ Z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI CO ZATAIŁ MAJĄTEK?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. PISZANIN #3032550 | 81.15.*.* 2 sty 2021 18:20

  Kiedyś za takie przestępstwo wyrzucano z rady. Należy wyrzucić z radnego i zadrogę andrzeja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Andrzej Zadroga ukrył dochód? #3032374 | 191.96.*.* 2 sty 2021 11:58

  Czy ten Zadroga Andrzej zostanie ukarany? Czy oszukał wszystkich ? czy ukrył dochód nie wpisując go do oświadczenia publicznego? Oszust? W jakim celu ukrył takie duże pieniądze? Czemu tylko Zbigniew D. z Białej Piskiej ma zarzuty prokuratorskie a Andrzej Zadroga nie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 4. Andrzej Zadroga ukrył dochód? #3032371 | 191.96.*.* 2 sty 2021 11:57

  Czy ten Zadroga Andrzej zostanie ukarany? Czy oszukał wszystkich ? czy ukrył dochód nie wpisując go do oświadczenia publicznego? Oszust? W jakim celu ukrył takie duże pieniądze? Czemu tylko Zbigniew D. z Białej Piskiej ma zarzuty prokuratorskie a Andrzej Zadroga nie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ZLIKWIDOWANY ZOSTAŁ DROGOWSKAZ PISZA? #3032360 | 46.17.*.* 2 sty 2021 11:29

   UWAGA: PANIE RADNY ZBIGNIEWIE D. Z BIAŁEJ PISKIEJ: RADNY ANDRZEJ ZADROGA Z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W OŚWIADCZENIU MAJĄTKOWYM NIE WPISAŁ PONAD 18 TYSIĘCY ZŁ. NIECH PAN ZAPYTA PROKURATORA : CZY WOBEC ANDRZEJA ZADROGI Z PISZA TOCZY SIĘ POSTĘPOWANIE I CZY MA JUŻ ZADROGA ZARZUTY PROKURATORA ZA OSZUSTWO .

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)
  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5