Na drogach powiatu było bezpiecznie - podsumowują policjanci

2020-12-28 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-28 10:51:08)
Kontrola drogowa

Kontrola drogowa

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W trakcie minionych świąt na drogach powiatu piskiego doszło do kilku niegroźnych kolizji oraz jednego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pomimo to policjanci podsumowali, że święta minęły bezpiecznie.
W sobotę (26 grudnia) przed godz. 16.00 w Rucianem – Nidzie doszło do zderzenia dwóch aut. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volvo, 31-letni mieszkaniec tego miasta, najwyraźniej nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim samochodu marki Audi.

W wyniku uderzenia ucierpiał 50-letni mieszaniec Pisza kierujący audi. Mężczyznę z urazem nogi przewieziono do szpitala. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

— W trakcie świąt funkcjonariusze, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w piątek (25 grudnia) po godz. 14.00 w miejscowości Klusy w gminie Orzysz. Kierowca pojazdu marki Nissan Almera miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie — informuje nadkom.Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.

— W sobotę (26 grudnia) przed godz. 1.00 policyjny patrol w jednej z miejscowości w gminie Ruciane – Nida zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Sposób jazdy kierującego sugerował, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Po otwarciu drzwi volkswagena funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 38-letniego mieszkańca gminy Ruciane – Nida wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie — dodaje.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 50-letniemu mieszkańcowi Rucianego- Nidy, który kierował motocyklem marki Yamaha łamiąc w ten sposób orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Motocyklista zatrzymany został do kontroli drogowej w sobotę po godz. 21.00 na terenie gminy Ruciane -Nida. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się jednak, że od 2013 roku ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Orzeczony mu został na 10 lat, a to oznacza, że zakaz ten obowiązuje go do października 2023 roku.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5