Czy nasi młodzi piłkarze powalczą o Puchar Prezesa PZPN?

2020-12-17 11:00:00 (ost. akt: 2020-12-17 08:41:43)
Zgłoszenia do turnieju można przesyłać jeszcze w piątek (18 grudnia)

Zgłoszenia do turnieju można przesyłać jeszcze w piątek (18 grudnia)

Autor zdjęcia: pixabay

Większość halowych turniejów dla dzieci i młodzieży — niestety — w tym roku została odwołana ze względu na COVID-19. Wyjątkiem są grupy U-11 (r. 2010) i U-12 (r. 2009). Czy w rozgrywkach ktokolwiek będzie reprezentował nasz powiat? Czas goni, zgłoszenia przyjmowane są do piątku (18 grudnia).
— Jak wcześniej informowaliśmy, ze względu na COVID-19, tej zimy byliśmy zmuszeni zrezygnować z halowych turniejów dla dzieci i młodzieży, które w ostatnich latach wypełniały zimową przerwę w rozgrywkach — słyszymy w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej. — Wyjątkiem są rozgrywki Turnieju o Puchar Prezes PZPN U-11 (r.2010) i U-12 (r.2009), w których musimy wyłonić naszych reprezentantów (po jednej drużynie w każdym roczniku) do turnieju finałowego, który w połowie lutego odbędzie się w Warszawie.

Ze względu na COVID-19 rozgrywki wojewódzkie zostaną jednak ograniczone do niezbędnego minimum. Spośród zgłoszonych drużyn, na podstawie wyników osiągniętych w rundzie jesiennej, zostanie wybranych po kilka (maksymalnie kilkanaście) drużyn, które rozegrają od razu turniej finałowy lub maksymalnie dwa turnieje (półfinałowy i finałowy). Turnieje wojewódzkie zostaną rozegrane w styczniu.

Ostateczna lista drużyn zakwalifikowanych do udziału w eliminacjach wojewódzkich, a także ich szczegółowa organizacja wraz z terminami turniejów zostaną przyjęte przez Zarząd WMZPN na posiedzeniu w dniu 21 grudnia 2020 roku.

Dobra okazja?

Nasz powiat nie należy do obszarów, z których W-MZPN najczęściej powołuje młodzieżowców do kadry. Od lat pod tym względem dominują podopieczni zdecydowanie "większych" ośrodków szkoleniowych z Olsztyna czy Elbląga. Jednak i my dysponujemy futbolowymi "perełkami". Turnieje tego typu wydają się idealną okazją, by udowodnić to związkowcom.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5