Dzień meczowy. Śniardwy z Pisą (WPP). Legia nie odwiedzi Znicza

2020-11-11 09:39:10 (ost. akt: 2020-11-11 09:47:28)
Pojedynek Śniardwy-Pisa będzie można śledzić na żywo w Internecie

Pojedynek Śniardwy-Pisa będzie można śledzić na żywo w Internecie

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || W III rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski, Śniardwy Orzysz (klasa okręgowa) ugoszczą dziś IV-ligową Pisę Barczewo. Na murawę nie wybiegnie niestety Znicz Biała Piska, ponieważ Legia II Warszawa wystąpiła o przełożenie meczu.
Piłkarze Śniardw Orzysz nie mają w ostatnich dniach zbyt wiele czasu na odpoczynek. Podopieczni trenera Pawła Uszyńskiego ledwie w sobotę rozgromili Victorię Bartoszyce (4:0), a w następną sobotę podejmą groźnego Wilczka Wilkowo.

Nim jednak to nastąpi, to — "dla odmiany" — znów muszą stanąć do walki. Dziś, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na stadionie w Orzyszu pojawi się Pisa Barczewo, by walczyć z miejscowymi o awans do kolejnej fazy Wojewódzkiego Pucharu Polski (pierwszy gwizdek o godzinie 13:00 — planowana jest internetowa transmisja LIVE).

Rywale wystąpią w roli faworytów, co jest dość oczywiste m.in. ze względu na fakt, że są reprezentantami wyższego szczebla rozgrywkowego. Po triumfie z 7 listopada (Pisa pokonała Polonię Lidzbark Warmiński 0:3), ekipa z Barczewa plasuje się na 6. miejscu w IV lidze. Co więcej, mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. Śniardwy to obecnie 4. brygada w okręgówce.

Z tegorocznymi rozgrywkami WPP przygody nie zaczął jeszcze Znicz Biała Piska. Czerwono-zieloni jednak — zwyczajnie — do wyścigu dołączą na późniejszym etapie. Jako dwukrotni finaliści tego prestiżowego cyklu rywalami będą musieli martwić się dopiero wtedy, gdy wyklaruje się sytuacja "na dole".

Podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego i tak mieli jednak wybiec na boisko 11 listopada. Na ich stadionie, wedle grafiku, powinna pojawić się Legia II Warszawa. Powinna, lecz tego nie zrobi.

— Nie odbędzie się zaplanowany 11 listopada mecz Znicza z rezerwami Legii. Goście wystąpili o przełożenie spotkania z powodu udziału ich zawodników w zgrupowaniach młodzieżowych reprezentacji Polski. Wyznaczono już termin rozegrania zaległego meczu. Zaplanowano go w sobotę 5 grudnia o godz. 13 — przekonuje ekipa z Białej Piskiej.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5