Interesujesz się astronomią? Robisz zdjęcia? Weź udział w konkursie

2020-11-04 12:30:49 (ost. akt: 2020-11-06 05:36:27)

Autor zdjęcia: ZS-P Okartowo

NASZ PATRONAT || Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okartowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu piskiego do udziału w astronomicznym konkursie fotograficznym.
„Start w Kosmos”, bo taki tytuł nosi ogłoszony konkurs, ma na celu między innymi popularyzację wiedzy astronomicznej oraz propagowanie fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs potrwa od listopada 2020r. do marca 2021r. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu piskiego, prace oceniane będą w 3 kategoriach: Kl. 1-3 szkoły podstawowej, Kl. IV – VI szkoły podstawowej oraz Szkoły średnie, a zadaniem uczestnika konkursu jest przedstawienie obiektów na niebie poprzez
fotografię.

Każdy uczestnik zgłasza maksymalnie 5 fotografii - oryginalne fotografie zapisane w formacie JPEG należy przesłać na adres elektroniczny organizatorów konkursu (astrokonkurs8@gmail.com) wraz z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko, nazwa szkoły, klasa, miejscowość.

Oświadczenia o posiadaniu praw autorskich do fotografii oraz zgodę rodziców/opiekunów na udział w konkursie /załączniki/, należy przesłać w formie papierowej na adres ZS-P Okartowo 22, 12-250 Orzysz lub elektronicznej (adres: astrokonkurs8@gmail.com).

Komisja konkursowa będzie oceniała prace poprzez kryteria:
- prezentacji tematu w sposób interesujący i przyciągający uwagę,
- oryginalne ujęcie tematu i ciekawe obserwacje,
- oceniana będzie również: estetyka i efekt wizualny, przejrzystość, techniczna poprawność wykonania.

Wyniki konkursu oraz fotografie zostaną opublikowane na szkolnym Facebooku oraz wyeksponowane na wystawie w ZS-P w Okartowie (kwiecień 2021). Najlepsze prace będą nagrodzone.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na Facebooku szkoły (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okartowie).
Elżbieta Żywczyk2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5