Kierowca citroena jechał pod wpływem narkotyków, a do tego był poszukiwany

2020-10-16 14:00:00 (ost. akt: 2020-10-16 12:40:03)
Kontrola drogowa

Kontrola drogowa

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierował nim 23-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna jechał pod wpływem amfetaminy. Okazało się też, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.
W czwartek (15 października) po godz. 8.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierował nim 23-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy.

Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. 23-latek był trzeźwy. Było jednak podejrzenie, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem wykazało, że kierujący prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań.

W trakcie wykonywania kolejnych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Rucianego – Nidy jest poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz znęcania się nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Pod wpływem alkoholu jechał 50-letni kierowca pojazdu marki Audi zatrzymany przez policjantów piskiej drogówki tego samego dnia po godz. 15.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. Mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego jechał bez uprawnień, które zostały mu cofnięte kilka lat wcześniej za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Obaj kierowcy poniosą konsekwencje z art. 178 a § 1 Kodeksu Karnego. Wynika z niego, że za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5