Koniec z koleinami. Powstaje coraz więcej nowych dróg

2020-09-29 07:23:00(ost. akt: 2020-09-29 07:39:33)
Na ulicy Jesionowej jest już położony nowy asfalt wraz z chodnikiem, zjazdami na posesję oraz kanalizacją sanitarną i deszczową

Na ulicy Jesionowej jest już położony nowy asfalt wraz z chodnikiem, zjazdami na posesję oraz kanalizacją sanitarną i deszczową

Autor zdjęcia: UM Pisz

Każdy kilometr dobrej drogi jest na wagę złota. Słuszność tej tezy z pewnością potwierdzi spora część inwestorów, dla których dobry dojazd jest kluczem przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji firmy.
Z pierwszym zdaniem tekstu zgodzą się na pewno mieszkańcy domów jednorodzinnych, jak chociażby na Osiedlu „Reganówek”, gdzie dojazd do posesji wiązał się z pokonaniem niezliczonej ilości kolein.Na szczęście z roku na roku drogi w gminie Pisz wyglądają coraz lepiej. Zmiany widać szczególnie, na nieprzypadkowo przytoczonym przykładzie „Reganówka”.

Na różnym etapie znajduje się przebudowa dziesięciu ulic. Na części z nich, jak chociażby na ulicy Bukowej i Jesionowej jest już położony nowy asfalt wraz z chodnikiem, zjazdami na posesję oraz kanalizacją sanitarną oraz deszczową.
Na ulicy Jesionowej jest już położony nowy asfalt wraz z chodnikiem, zjazdami na posesję oraz kanalizacją sanitarną i deszczową

Równie efektownie prezentuje się, wyłożona kostką betonową, ulica Jodłowa. W cierpliwość muszą uzbroić się mieszkańcy ulic Brzozowej, Dębowej, Jaworowej, Grabowej, Sosnowej i Topolowej, gdzie co prawda są już ukończone prace ziemne i wykonane krawężniki, lecz do ukończenia inwestycji jeszcze musimy zaczekać. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do 30 listopada na ukończenie inwestycji.


Taki sam termin wyznaczono na modernizację innej z ulic na Osiedlu „Reganówek”– Jasnej, gdzie „żwirówkę” zastąpi asfaltowa droga wraz z chodnikami. Chwilowe utrudnienia występują na ul. Ogrodowej, gdzie trwają podobne prace, jak we wcześniej wymienionych miejscach. Na szczęście, jeśli wszystko pójdzie z planem już w grudniu przejazd wzdłuż ogródków działkowych będzie o wiele łatwiejszy.


Asfalt i chodnik dla pieszych pojawią się też w zachodniej części Pisza – przy ul. Gdańskiej (tuż przy wyjeździe na Wiartel, w kierunku budynków jednorodzinnych) oraz przy ul. Wąglickiej (również przy drodze prowadzącej do zabudowy jednorodzinnej). Wszystkie powyższe przedsięwzięcia są w całości sfinansowane ze środków Gminy Pisz.

Najświeższą i chyba najważniejszą informacją jest pozyskanie przez Gminę Pisz 1,071 mln dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę liczącego 1,095 km odcinka prowadzącego do terenów inwestycyjnych w Piszu.

Będzie to przedłużenie drogi, która obecnie kończy się na ulicy Wołodyjowskiego, tuż przy kościele na Os. Wschód. W rezultacie nową trasą dojedziemy aż do drogi krajowej nr 58 (znajdującej się na os. Łupki), konkretnie do przejazdu kolejowego.

Wynikają z tego co najmniej dwie korzyści. Najważniejsza to zwiększenie atrakcyjności tego obszaru dla potencjalnego inwestora. Kolejny plus to możliwość ominięcia, przez kierowców jadących w kierunku Białej Piskiej, kolizyjnego i często zatłoczonego skrzyżowania ulic Czerniewskiego i Wojska Polskiego. Inwestycja, która w 30% zostanie pokryta z budżetu Gminy Pisz, ruszy już w przyszłym roku.
Źródło: UM w Piszu

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5