Policyjny bilans ostatniego wakacyjnego weekendu

2020-09-01 07:55:29 (ost. akt: 2020-09-01 08:03:42)

Autor zdjęcia: Policja

Czterech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch sterników łodzi motorowych i kilka zdarzeń drogowych — oto bilans ostatniego wakacyjnego weekendu. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci piskiej drogówki, a wypoczywających na jeziorach – policyjni wodniacy.
Za nami ostatni weekend wakacji. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci piskiej drogówki, a wypoczywających – policyjni wodniacy. To właśnie funkcjonariusze pełniący służbę na wodzie zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników.

Pierwszego z nich skontrolowali w piątek ( 28 sierpnia br.) po godz. 15.00 na jeziorze Bełdany. Za sterami łodzi motorowej stał 50-letni mieszkaniec Warszawy. Drugiego nietrzeźwego sternika policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli w niedzielne popołudnie (30 sierpnia br.) również na jeziorze Bełdany. Łodzią motorową płynął 68-letni turysta z Warszawy. Obaj mężczyźni mieli ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Dwóch kolejnych nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali na drogach powiatu piskiego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Biała Piska kierujący pojazdem marki Honda. Pojazd ten został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy w piątek (28 sierpnia br.) przed godz. 18.00 po zgłoszeniu od obywatela. Badanie stanu trzeźwości kierującego hondą wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miała kobieta siedząca za kierownicą pojazdu marki Skoda. Policjanci zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w niedzielę (30 sierpnia br.) tuż po północy na terenie gminy Ruciane – Nida. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 24-letnia mieszkanka pobliskiej miejscowości, która kierowała skodą, nie posiadała prawa jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznych w ruchu lądowym bądź wodnym grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

— W trakcie ostatniego wakacyjnego weekendu policjanci pracowali też na miejscu kilku zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu piskiego. Jedno z nich miało miejsce w piątek (28 sierpnia) po godz. 17.00 w okolicach Orzysza. To właśnie tam zderzyły się dwie nastolatki jadące rowerami. Dziewczyny w wieku 12-lat jechały obok siebie po jezdni. Na łuku drogi najwyraźniej nie zachowały bezpiecznej odległości od siebie, zderzyły się, a następnie przewróciły. Obie nastolatki zabrane zostały do szpitala. Jedna z nich doznała urazu ręki — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5