Dwie osoby ranne w wypadku pod Wejsunami

2020-07-27 09:43:45 (ost. akt: 2020-07-27 09:58:28)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Dwie osoby ranne w wypadku pod Wejsunami, zderzenie pojazdów na trasie Orzysz - Klusy, trzech kierowców na podwójnym gazie — policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu piskiego.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (26 lipca br.) przed godz. 14.00 na trasie Ruciane – Nida – Wejsuny.

Jak ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Skoda, 19-letnia mieszkanka Pisza, jechała od strony Rucianego – Nidy. Na łuku drogi najprawdopodobniej straciła panowanie nad samochodem i zjechała do przydrożnego rowu. Tam auto przewróciło się i uderzyło w znak drogowy. Samochodem jechało pięć młodych kobiet. Kierująca i pasażerka, siedząca za nią, z obrażeniami przewiezione zostały do szpitala. 19-latka kierująca skodą była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek (24 lipca br.) po godz. 14.00 na trasie Orzysz-Klusy miało miejsce zderzenie pojazdu marki Volkswagen z ciągnikiem rolniczym. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobówki jechał w stronę Ełku. Wyjeżdżając z zakrętu zauważył ciągnik rolniczy i pomimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania i linii podwójnej ciągłej, postanowił go wyprzedzić. Będąc na lewym pasie zobaczył, że ciągnik skręca w lewo w drogę leśną. Pomimo hamowania doszło do zderzenia pojazdów.

Samochodem marki Volkswagen kierował 22-letni mieszkaniec Ełku. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego i spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W dalszej kolejności funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie tego kierowcy.

W miniony weekend policjanci zatrzymali też 3 nietrzeźwych kierujących. Wszyscy zostali wyeliminowani z ruchu w sobotę (25 lipca br.) Pierwszy z nich został zatrzymany już po godz. 7.00 na ulicach Pisza. 51-letni kierowca forda miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi to kierujący motocyklem marki BMW 38-latek. Motocyklista miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Trzeci to kierowca pojazdu marki Jeep, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godz. 9.00 w miejscowości Maldanin patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Kia. 35-letni mieszkaniec Warszawy, siedzący za kierownicą tego auta, jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym kierowca pojazdu marki Kia stracił prawo jazdy, ukarany został mandatem i punktami karnymi.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5