Policjanci z Orzysza uratowali 28-latka, który chciał odebrać sobie życie

2020-07-24 09:27:15 (ost. akt: 2020-07-24 10:17:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Niespełna godzinę trwały intensywne poszukiwania 28-letniego mieszkańca Orzysza, po tym jak mężczyzna napisał do znajomej, że chce odebrać sobie życie. Policjanci odnaleźli go na moście kolejowym. Mężczyzna stał na wiadukcie i zamierzał z niego skoczyć. Mundurowi przyjechali w samą porę, ratując młodemu człowiekowi życie.
W środę (22 lipca) przed godz. 16.00 policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 28-letniego mieszkańca miasta. Powiadomiła ich o tym zaniepokojona jego znajoma, gdy ten napisał do niej, że chce odebrać sobie życie. Kilka minut później przysłał jej zdjęcie linki holowniczej. Ostatecznie swój telefon zostawił w mieszkaniu. Przerażona kobieta zadzwoniła po pomoc na policję. Jej zdaniem spełnienie tych słów było wysoce realne.

— Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia 28-latka policyjne patrole natychmiast przystąpiły do poszukiwania mężczyzny. Rozpoczęli od przejrzenia zapisu z kamer monitoringu. Na tej podstawie funkcjonariusze ustalili, o której godzinie 28-latek wyszedł z domu i jak był ubrany — informuje nadkom. Anna Szypczyńska z KPP w Piszu.

Przed policjantami było bardzo trudne zadanie. Nie mieli bowiem żadnych wskazówek, w którą stronę zaginiony mógł pójść. W tej sytuacji funkcjonariusze sprawdzali wszelkie dostępne miejsca na terenie Orzysza, gdzie mężczyzna mógł przebywać.

— Jeden z patroli, biorących udział w poszukiwaniach, postanowił pojechać do miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od Orzysza, gdzie znajduje się most kolejowy. To właśnie tam policjanci zauważyli młodego mężczyznę wyglądem przypominającego zaginionego — relacjonuje Anna Szypczyńska.

28-latek stał przy barierce, do której przywiązany był liną. Funkcjonariusze natychmiast do niego podbiegli ściągając go z wysokości. Mężczyzna próbował się wyrwać i uciec w kierunku barierek. Został jednak obezwładniony przez policjantów, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 28-latek zabrany został do szpitala. Dzięki trafionej decyzji, aby pojechać do tej wioski, policjanci uratowali życie młodemu człowiekowi.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5