Dlaczego warto uczyć się w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie?

2020-05-27 08:00:00 (ost. akt: 2020-08-21 15:17:48)
Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie uzyskała najwyższy wynik wśród wszystkich szkół powiatu piskiego w rankingu Orły Edukacji 2019, 2020

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie uzyskała najwyższy wynik wśród wszystkich szkół powiatu piskiego w rankingu Orły Edukacji 2019, 2020

Autor zdjęcia: ZSL Ruciane-Nida

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie to szkoła z 47-letnią historią, która kontynuuje tradycje utworzonego w 1973 roku przez Ministerstwo Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego Technikum Przemysłu Drzewnego o dwóch specjalnościach: tartacznictwo i wyroby drzewne oraz technologie tworzyw drzewnych.
Orły Edukacji 2019, 2020 — to z pewnością wyróżnia Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie spośród innych placówek w regionie, szkoła jako laureat rankingu uzyskała najwyższy wynik wśród wszystkich szkół powiatu piskiego.

Poza tym zapewnione praktyki zawodowe w kraju i za granicą, miła atmosfera w szkole oraz uzyskanie wysokich kwalifikacji..., obok takiej propozycji ósmoklasiści oraz absolwenci gimnazjum nie mogą przejść obojętnie!


To jednak jeszcze nie wszystko. Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie to nie tylko nowoczesna placówka edukacyjna, w której uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę ogólnokształcącą i zawodową, ale również miejsce, gdzie znajduje wsparcie dla rozwoju swoich indywidualnych pasji i zainteresowań.

Od pierwszej klasy uczniowie mają kontakt z przedmiotami, które przygotowują ich do wykonywania zawodu. Od wielu lat odbywają praktyki zawodowe w Niemczech i we Francji. Warto też dodać, że szkoła posiada internat, który jest placówką opiekuńczo-wychowawczą wspomagającą dydaktyczno-wychowawczą funkcję szkoły. Zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku a wykwalifikowana kadra pedagogiczna gwarantuje wychowankom wszechstronny rozwój zainteresowań, uzdolnień, pasji poprzez organizację zajęć kulturalnych, turystycznych i sportowych. Działa tu także szkolne schronisko młodzieżowe.

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie może poszczycić się wieloma sukcesami. Jednym z największych jest zdobycie 10-ty raz z rzędu mistrzostwa Polski szkół leśnych w Biegach na Orientację. Szkoła od ponad 10 lat reprezentuje Polskę na arenie europejskiej.

O tym, że warto uczyć się w tej szkole przekonuje Filip Bulicki — uczeń trzeciej klasy Technikum Leśnego w Rucianem-Nidzie. Filip aktywnie uczestniczy w życiu społecznym swojej szkoły, miasta i ojczyzny. Od października 2019r. jest członkiem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polski przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Filip Bulicki
— Nasza szkoła ma świetną bazę edukacyjną - do naszej dyspozycji są trzy pracownie komputerowe, pracownia symulatorów maszyn leśnych, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna, trzy siłownie i sala tradycji leśnych. Szkoła wyposażona jest także w pneumatyczną strzelnicę sportową, na której możemy doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Na strzelnicy rozgrywane są również zawody— wymienia Filip.

Oprócz zajęć dydaktycznych szkoła oferuje cały wachlarz zajęć pozalekcyjnych — to m.in. wspomniane wyżej biegi na orientację i strzelectwo sportowe. Poza tym popularne wśród uczniów jest łucznictwo, a także koło sygnalistów myśliwskich.

— W szkole zajmujemy się łucznictwem terenowym, łucznictwem 3D. W naszym sporcie strzelamy do figur zwierząt, których na leśnym trakcie jest 28. Zawodnicy trenują i rywalizują mierząc z łuku w pozycji stojącej, z kolana, pod słońce, pod górkę, jednocześnie muszą określić odległość. Ciekawie wygląda ustawiona w lesie, wśród drzew, figura niedźwiedzia, jelenia czy dzika, który gdzieś sobie ryje w liściach, którą trzeba namierzyć i "upolować" — opowiada Filip Bulicki.

— Łucznicy przekonują, że łucznictwo sprawia niesamowitą radość i satysfakcję - ma ono pozytywny wpływ na kształtowanie się zdyscyplinowania, samodzielności, opanowania i wpływa na poprawę koncentracji. Strzelając z łuku wyrabiamy w sobie takie cechy jak cierpliwość, szybkie podejmowanie decyzji, panowanie nad emocjami. Szlifujemy też umiejętność odrzucenia wszelkich rozpraszających nas myśli, kiedy całą uwagę trzeba skupić na celu. Uprawianie tej dyscypliny poprawia też kondycję, samopoczucie i ma pozytywny wpływ na wady postawy — dodaje.

Wielu uczniów ZSL w Rucianem-Nidzie rokrocznie bierze udział w rożnego rodzaju zawodach, konkursach i olimpiadach. Szkoła bardzo dba o wszechstronny rozwój uczniów, bo tu zawsze najważniejszy jest uczeń!

W ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie znajdują się: technikum (kształci w zawodzie technik leśnik i technik informatyk), szkoła branżowa I stopnia (o specjalności: operator maszyn leśnych i ogrodnik) oraz wiele bezpłatnych kwalifikacyjnych kursów zawodowych, m. in. leśne i pszczelarskie.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (27 maja) wydaniu m.in.


Zdalne nauczanie wyrzuciło uczniów
Praktycznie w każdej szkole w Polsce są uczniowie, którzy zniknęli z systemu edukacji. Jak to możliwe? Od początku zdalnej edukacji nie pojawiają się na zajęciach, nie odsyłają zadań. Część z nich po prostu... nie ma jak.

Turcy chcą więcej pieniędzy za tramwaje
Olsztyn wciąż czeka na dostawę dwunastu tramwajów z Turcji. Durmazlar wysłał jednak do miasta wniosek o przeliczenie kontraktu po obecnym kursie euro. Miasto przygotowuje odpowiedź i niewykluczone, że może się zgodzić na nowe warunki.

Myśliwi pomagają szpitalowi w Ostródzie
Sprzęt o wartości ponad130 tys. złotych trafił do jednoimiennego szpitala zakaźnego. Pieniądze na jego zakup zebrali myśliwi z kół łowieckich Warmii i Mazur.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5