Policjanci podpisali porozumienie z ratownikami z Podwodnika

2020-03-04 10:22:10(ost. akt: 2020-03-04 10:29:55)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Bezpieczeństwo nad wodą to jeden z priorytetów, który stoi przed policjantami powiatu piskiego w sezonie letnim. Dużo jezior, a co za tym idzie mnóstwo wypoczywających tam mieszkańców i turystów to konieczność zapewnienia bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na wodzie.
Funkcjonariusze podejmują szereg przedsięwzięć, by nad akwenami było bezpiecznie. Jedną z takich inicjatyw jest podpisanie porozumienia o współpracy między Komendą Powiatową Policji w Piszu a Stowarzyszeniem PODWODNIK Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych działające w Strzelnikach w gminie Orzysz.

Porozumienie to podpisał Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas oraz Prezes Zarządu Zbigniew Skopiński. Dokument ten dotyczy współdziałania i wzajemnej współpracy w zakresie podniesienia bezpieczeństwa, zapobiegania i likwidowania zagrożeń na akwenach oraz innych wspólnych działaniach na terenie powiatu piskiego.

W praktyce oznacza to udział ratowników PODWODNIKA oraz wykorzystanie ich sprzętu w prowadzonych przez policję działaniach ratowniczych i poszukiwawczych, wspólne prowadzenie działań edukacyjnych, wspólne patrole na jeziorach oraz prowadzenie szkoleń oraz ćwiczeń z zakresu współpracy w trakcie prowadzonych akcji.

Kilka dni temu policjanci z KPP w Piszu i ratownicy PODWODNIKA uczestniczyli w ćwiczeniach z ratownictwa wodnego zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. Wspólne działania odbyły się na jeziorze Roś. Obejmowały one ratowanie osoby tonącej za pomocą sprzętu oraz bezpośrednio przez ratownika zabezpieczonego linką.

Ćwiczenia te były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz utrwalenia technik ratowniczych gwarantujących udzielenie skutecznej pomocy tonącym. To także kolejny krok ze strony służb w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa nad wodą wypoczywającym tam osobom.

KPP PiszCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5