Miał ponad 4 promile i jechał skradzionym autem

2019-10-18 09:03:57 (ost. akt: 2019-10-18 09:04:45)
Skradzione auto

Skradzione auto

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W środę (16 października) przed godz. 17.00 piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został zatrzymany przez obywatela. Do zdarzenia doszło na ul. Olsztyńskiej w Piszu.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kilka minut wcześniej pod sklep podjechał samochód marki VW Polo. Wysiadł z niego kompletnie pijany mężczyzna chwiejący się na nogach, który pytał o drogę na Orzysz. Następnie wsiadł do auta i próbował odjechać. W tym momencie zgłaszający wsiadł do volkswagena od strony pasażera i zabrał pijanemu kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, po czym o wszystkim powiadomił policję. Kierowca natomiast wysiadł z auta i oddalił się.

Policjanci zauważyli mężczyznę, opisanego przez zgłaszającego, na drodze w kierunku Orzysza. Był on kompletnie pijany. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Kierowca twierdził, że zabłądził i chciał zapytać w sklepie o drogę, ale jakiś mężczyzna zabrał mu kluczyki, więc postanowił pieszo wrócić do domu.

Policjanci zdecydowali jednak, że 42-latek najpierw trafi do policyjnego aresztu, aby wytrzeźwieć. Następnego dnia mężczyzna ten usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył kradzieży pojazdu marki VW Polo wartości 2500 złotych na szkodę mieszkańca gminy Pisz. Policjanci ustalili bowiem, że 42-latek wykorzystał fakt, że auto stało przed domem i było otwarte, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. Mężczyzna postanowił więc sobie pojeździć bez wyraźnego celu, choć nigdy w życiu nie miał prawa jazdy.

Drugi zarzut odnosił się do kierowania pojazdem marki VW Polo w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Dodał tylko, że zrobił to z głupoty.

Mieszkańcowi gminy Orzysz grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5