Pijani na drogach. Kierowca opla miał ponad 3 promile

2019-04-05 12:17:21 (ost. akt: 2019-04-05 12:20:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu muszą się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat.

Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych w przypadku, kiedy osoba po raz pierwszy dopuszcza się popełnienia takiego czynu. Gdy sytuacja powtórzy się kara wzrasta i jest nie mniejsza niż 10 000 złotych.

Z takimi konsekwencjami musi się liczyć 59-letni mieszkaniec piskiej gminy, który w czwartek (4 kwietnia br.) po godz. 19.00 kierując pojazdem marki Opel Corsa, zatrzymany został do kontroli drogowej przez patrol piskiej drogówki. Już po otwarciu drzwi auta funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna jest pijany. Badanie stanu trzeźwości tylko to potwierdziło. Okazało się bowiem, że 59-latek ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie rozmowy z policjantami kierowca opla przyznał się, że po południu wypił cztery piwa. W tej sytuacji od razu stracił prawo jazdy, które zostało mu zatrzymane przez funkcjonariuszy.

Tego samego dnia w Piszu patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford Galaxy. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec miasta. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie.

Nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali nietrzeźwego kierowcy. Stąd apelują do WSZYSTKICH o reagowanie w sytuacjach, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Taką informację można zgłosić również anonimowo. Nieistotne jest, czy będzie kierować pojazdem mechanicznym, czy rowerem. Należy pamiętać o tym, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla innych korzystających z drogi, w tym także dla dzieci.

Policjanci przypominają, że w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 znajduje się alkomat. Urządzenie jest czynne przez całą dobę, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Stąd mając wątpliwości, czy można już bezpiecznie wsiąść za kierownicę, warto przyjść i to sprawdzić. Można w ten sposób zapobiec nieszczęściu na drodze.

KPP Pisz

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. syn_janiny_dziąsło #2710142 | 5.173.*.* 5 kwi 2019 20:12

  Sędzina miała 4 i jechała a jak ja mam 0,5 promilla i jadę to chyba jestem mistrzem kierownicy ???????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. OFYH #2709992 | 37.47.*.* 5 kwi 2019 15:42

  CO TU GADAC I PISAC ...PRAWO JEST NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE....URODZILES SIE BEZ GLOWY TO NIC ABYS MIAL DOBRE '''PLECY'''A CI Z ---PO ----TAK MAJA ---TO DAWNA KOMUNA...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. hyży_ruj_na_molo #2709958 | 5.173.*.* 5 kwi 2019 14:47

  To nic. Sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu miała wczoraj 4 promille ....... i jeszcze samochodem jechała !!!! -:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5