Trwa proces w sprawie śmiertelnego postrzelenia pracownika ochrony koszar w Orzyszu

2019-02-22 07:22:37(ost. akt: 2019-02-22 07:33:09)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przed Sądem Rejonowym w Piszu toczy się proces Krzysztofa W., który będąc pracownikiem firmy zajmującej się ochroną obiektów wojskowych w Orzyszu miał nieumyślnie spowodować śmierć innego pracownika ochrony. Mężczyzna zginął od postrzału podczas czynności związanych z przejęciem warty.
Jak informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe pod koniec października ub. roku przesłała do Sądu Rejonowego w Piszu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W. podejrzanemu o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka (tj. o czyn z art. 155 kk).

Powyższy zarzut dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 30 listopada 2017 r. na terenie jednostki wojskowej w Orzyszu podczas czynności przygotowawczych związanych z przejęciem ochrony kompleksu koszarowego na posterunkach wartowniczych.

Według ustaleń prokuratury Krzysztof W. na skutek nieostrożnego obchodzenia się z bronią pobraną z magazynu miał doprowadzić do niekontrolowanego wystrzału i postrzelenia innego pracownika, który zmarł na skutek doznanych obrażeń klatki piersiowej i kończyny górnej lewej.

Proces Krzysztofa W. rozpoczął się w dniu 20 grudnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Piszu. W pierwszym dniu procesu oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Postępowanie sądowe w tej sprawie toczy się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie.

Kolejne terminy rozprawy w tej sprawie zostały wyznaczone na dzień 21 lutego 2019 r. na godz. 9 (zaplanowane przesłuchanie 10 świadków) oraz na dzień 22 lutego 2019 r. na godz. 9 (zaplanowane przesłuchanie 8 świadków).

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5