Najpierw pił z kolegą, a później ukradł mu telewizor

2019-02-21 09:14:53 (ost. akt: 2019-02-21 09:25:30)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Jeszcze tej samej nocy po uzyskaniu informacji o kradzieży policjanci odzyskali skradziony telewizor. Okazało się, że sprawcą jest 19-letni kolega, z którym pokrzywdzony wspólnie spożywał alkohol. Policjanci znaleźli telewizor w jego mieszkaniu, schowany był na strychu. Sprawca został zatrzymany, grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
W nocy z wtorku (19 lutego br.) na środę piscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy doszło do kradzieży. Z mieszkania zginął telewizor i laptop. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę ponad 2 000 złotych.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze, aby ustalić więcej szczegółów na temat tego zdarzenia. W rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że wspólnie ze znajomymi spożywał alkohol w mieszkaniu kolegi. W pewnym momencie jeden z nich oświadczył, że musi wyjść coś załatwić i nie było go przez dłuższy czas.

Kiedy zgłaszający wrócił do swojego domu zauważył, że nie ma telewizora i laptopa. Dodał, że drzwi do mieszkania zostawił otwarte, a klucze były w zamku.

— Po zebraniu tych informacji policjanci poszli do mężczyzny, który jako pierwszy wyszedł z imprezy. Wiele wskazywało na to, że to właśnie on dokonał kradzieży. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi. Funkcjonariusze dostali się do środka przez uchylone okno. W mieszkaniu był 19-latek, który twierdził, że nic nie wie na temat kradzieży telewizora. Policjanci sprawdzili wszystkie pomieszczenia szukając skradzionego sprzętu. Na strychu znaleźli telewizor, który pochodził z kradzieży. Nie odnaleźli laptopa — relacjonuje kom.Anna Szypczyńska z KPP w Piszu.

Nietrzeźwy 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

— W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy zgłaszający przyznał się, że nikt mu nie ukradł laptopa. Kilka dni wcześniej sprzedał go w lombardzie, ale bał się o tym powiedzieć ojcu —mówi kom.Anna Szypczyńska. — W tej sytuacji zatrzymany 19-letni mieszkaniec gminy Pisz usłyszał zarzut kradzieży telewizora wartości 560 zł. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Powiedział policjantom, że ukradł sprzęt, bo zamierzał go sprzedać w lombardzie — dodaje.

Teraz 19-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. N #2685462 | 83.14.*.* 21 lut 2019 11:24

    Wieś tańczy i śpiewa:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5