Dzieła arcymistrzów i klimatyczny koncert, czyli kultura z najwyższej półki

2018-12-13 10:51:00 (ost. akt: 2018-12-13 11:29:50)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

W środę (12 grudnia) w siedzibie Fundacji im. Zbyszka Cyganiewicza przy ul. Leśnej 1 w Piszu odbył się wernisaż wystawy pt.: „Sztuka starych mistrzów”. Temu niezwykłemu wydarzeniu towarzyszył koncert Sary Szymczak z zespołem, w którym artyści zaprezentowali licznie przybyłym gościom utwory utrzymane w klimacie jazzowo – swingowym.
Zaprezentowane w Piszu oryginalne dzieła wielkich artystów z XVI-XVIII wieku pochodzą ze zbiorów znanego kolekcjonera Dariusza Matyjasa z Giżycka, który podczas wczorajszego spotkania w krótkiej prelekcji mówił m.in. o artystach, ich dziełach oraz o swojej kolekcjonerskiej pasji.

Wystawę pn.: „Sztuka starych mistrzów” przedstawiającą 40 dzieł (drzeworyty, miedzioryty, akwaforty i mezzotinty) wielkich artystów XVI-XVIII wieku - Durera, Rembrandta, Hogartha, Chodowieckiego,Canaletto, Bartolozziego i Santi można obejrzeć tylko do piątku (14 grudnia). Niektóre z prac artystów (portrety, sceny biblijne, pejzaże i sceny rodzajowe) mają prawie 500 lat.

Inicjatorem wydarzenia realizowanego w ramach Projektu „Śpisz Pisz? Obudź się. Edycja 2018 jest Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza.

Zapraszam do obejrzenia naszej galerii zdjęć!


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polecam wystawę #2643091 | 195.176.*.* 13 gru 2018 17:56

    Kara adekwatna do czynu młodego 17 latka. I przeprosił. Trzeba mu dac szansę ze względu na młody wiek. ... 1... A jaką karę otrzymał syn posła Małeckiego? ... 2...A jaką karę otrzymał były burmistrz J. Alicki?(2grudnia była wokanda w Mrągowie) ... 3. ...A jaką karę otrzyma Kłamcaszyszkowski za wprowadzanie ludzi wbłąd, czyli rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i ty samym publiczne oszustwo? (w art. pt. Powiat Piski: Zmieniono statut aby stworzyć kosztowny etat napisał Niezależnie od tego kto tworzy koalicję - czy to PO - Ziemia Piska w gminie ........... jest to kłamstwo, za które autor powinien być ukarany, mam nadzieję, że policja na dniach zajmie się tym. O ile mi wiadomo, w gminie zawiązała się koalicja Piskie Forum mandatów- Ziemia Piska mandatów i takie powstały z nich dwa odzielne kluby w radzie gminy o nazwach Piskie Forum oraz klub Ziemia Piska. Natomiast nie słyszałem, by jakis mandat uzyskało PO i z tego co mi wiadomo z oficjalnych wyborczych informacji opublikowanych zgodnie z prawem na kartach wyborczych do głosowania nie kandydowały osoby z PO oraz tym bardziej nie mogły zawiązać koalicji. Więc czekam na ukaranie Kłamcyszyszkowskiego, ponieważ jak mu sie odpusci będzie dalej publikował kłamstwa na swoim blogu. Oprócz tego powinien przekazać jakąś kwotę na leczenie Oli,, z Białej Piskiej, ( na ten cel zbiera sie nakrętki plastikowe)

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5