Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

2018-09-12 10:23:17(ost. akt: 2018-09-12 10:36:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

We wtorek (11 września) przed godz. 22.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Orzysz. Ze zgłoszenia wynikało, że osobówka uderzyła w rowerzystę.
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 25-latek jadący rowerem w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Chevrolet. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Kierujący osobówką był trzeźwy. Rowerzysta natomiast miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

To nie jedyny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zatrzymany we wtorek przez policjantów na drogach powiatu piskiego.

Przed godz. 19.00 patrol z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zauważył na terenie miasta rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie rowerzyście grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Niespełna godzinę później w Białej Piskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daf. Za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec Pisza. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie weryfikacji danych personalnych kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, kierowca złamał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten miał orzeczony przez sąd za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obowiązywał on od kwietnia tego roku do roku do 2022 roku.

Teraz kierowca dafa będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za złamania zakazu orzeczonego przez sąd. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Podziel się informacją:

KPP Pisz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nagranie monitoringu #2579172 | 185.180.*.* 12 wrz 2018 22:08

    A co z zatrzymanym kierującym w niedziele, 9 września ok. godz 20:00 w centrum Orzysza przez piski patrol ? Czarna Toyoya Yaris na rejestracji WOT. Kierujący dwukrotnie dmuchał w alcoblow i alkomat wskazał wynik pomiaru - nietrzeźwy (czerwona dioda). Wg alcoblow powyżej 0.10mg/l (0.2 promile). Kierowca został odwieziony po 40 minutach do swojego samochodu, tym razem z trzeźwą kobietą i odjechali. Może Pani rzecznik udzielila by troche więcej informacji o tym zdarzeniu i odpowiedziala na kilka pytań ? 1. Czy kierowca miał wykonane dokładne badanie zawartości alkoholu ? Jeśli tak to jaki byl kego wynik? Rozumiem, że jeśli pomiędzy 0.2 a 0.5 promila to popełnił wykroczenie i powinien zostać ukarany grzywną i mieć zatrzymane prawo jazdy - a takich informacji brak. 2. Jeśli tak, to gdzie takie badanie zostalo wykonane ? Na komisariacie w Orzyszu ? 3. Jeśli kierowca badaniem alkomatem stacjonarnym "wydmuchał" ponizej 0.2 promila (czyli nie popelnia wykroczenia/przestępstwa), to dlaczego zostal odwieziony z kierowcą-kobietą, która razem z zatrzymanym kontynuowala jazdę? Jeśli mial ponizej 0.2 to nie było przeciwskazań do dalszego kierowania pojazdu przez zatrzymanego. 4. Czy policjanci wyświadczyli przyslugę kierującemu, i przywieźli z nim jego kierowcę, czy kierowca przyjechał na miejsce taksówką?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5