Wyprzedzał na podwójnej ciągłej przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Stracił prawo jazdy

2018-09-05 09:03:28 (ost. akt: 2018-09-05 09:07:07)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Pisz

We wtorek po godz. 12.00 piski patrol ruchu drogowego pełnił służbę radiowozem oznakowanym na trasie Pisz- Orzysz.
Wracając z Orzysza, w miejscowości Jeglin, funkcjonariusze zauważyli, że jadący z przeciwka pojazd marki BMW wyprzedza jadącą przed nim toyotę. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Wszystko działo się na łuku drogi, gdzie obowiązuje znak poziomy P-4, czyli tzw. linia podwójna ciągła zakazująca przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią. Dodatkowo w miejscowości tej obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h z uwagi na niebezpieczne zakręty.

Manewr wyprzedzania kierującego BMW zmusił kierowcę toyoty do gwałtownego hamowania, zjechania na prawe pobocze i ostatecznie zatrzymania pojazdu. Samochód ciężarowy, jadący z przeciwka, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z BMW również zmuszony był do gwałtownego hamowania.

Widząc całą tą sytuację patrol drogówki, jadący za ciężarówką, natychmiast zawrócił i pojechał za BMW. Zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń, ale nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił.

Ze względu na to, że zachowanie kierowcy BMW było bardzo nieodpowiedzialne policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, za co odpowie przed sądem.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Podziel się informacją:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piszanin #2572471 | 80.55.*.* 5 wrz 2018 09:24

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Przed wyborami warto poczytać... http://www.bip.pisz.hi.p l/index.php?k=1122

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5