Dwóch 10-latków zdewastowało halę

2018-07-18 08:20:00 (ost. akt: 2018-07-18 08:19:23)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Powybijane szyby, wyrwane koła z bramy wjazdowej i przepalony olej wlany do chłodnicy mercedesa to efekt wandalizmu, którego dopuściły się... dzieci. Sprawcy to dwaj chłopcy z Pisza w wieku 10 lat. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.
Na początku lipca tego roku piscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu hali na terenie miasta. Właściciel oszacował straty na kwotę 3 tysięcy złotych. Stwierdził bowiem, że sprawcy w ciągu kilku dni wybili dwie szyby w oknach budynku oraz w łódce stojącej w środku. Do tego wygięli i zerwali koła w bramie wjazdowej. Na koniec wlali przepalony olej do chłodnicy pojazdu marki Mercedes 608. W tej sytuacji właściciel złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawców.

Przesłuchując świadków w sprawie zniszczenia mienia śledczy ustalili, że w okolicach hali kręciło się dwóch małoletnich chłopców. Jeden z mieszkańców powiedział, że kilka razy zwracał im uwagę, aby tam nie biegali i nie wybijali szyb, ale nie przynosiło to żadnego rezultatu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustali, że sprawcami zniszczenia hali jest dwóch mieszkańców Pisza. To chłopcy w wieku 10 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W wakacje dzieci mają dużo czasu wolnego. Często zdarza się, że przychodzą im do głowy różne pomysły czasami niezgodne z prawem, a czasami niebezpieczne dla nich samych. Zwracajmy uwagę na to, gdzie i z kim nasze dzieci spędzają czas wolny oraz co w tym czasie robią. Rozmawiajmy z nimi na temat zagrożeń oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale także o konsekwencjach postępowania niezgodnego z prawem.

KPP Pisz
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Podziel się informacją:


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wczoraj zwróciłam uwagę #2538627 | 195.117.*.* 18 lip 2018 08:51

    sąsiadce, ze jest 21 , leje deszcz a jej dzieci z których najstarsze nie ukończyło 13 lat biegają po ulicy i powinny być o tej porze już w domu to mnie wyzwała. Rozumiem wakacje, ale to są wasze dzieci i ich bezpieczeństwo powinno byc priorytetem. Te 500+ sprawi że to pokolenie to dopiero będzie wyzwanie dla Policji i społeczeństwa. Wszystko się należy, wszystko wolno, tylko obowiązków żadnych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5