Jechał bez prawka i na podwójnym gazie

2017-08-10 09:59:34 (ost. akt: 2017-08-10 10:02:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat Cordoba. Za kierownicą siedział 43-letni mężczyzna, od którego funkcjonariusze poczuli alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący seatem jechał pomimo, że nie posiadał prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze piskiej drogówki w środę (9 sierpnia) pełnili służbę na terenie gminy. Po godz. 15.00 w okolicach miejscowości Liski zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat Cordoba. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że może być on pod działaniem alkoholu.

Po otwarciu drzwi pojazdu policjanci poczuli alkohol od kierowcy. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 43-letni mieszkaniec piskiej gminy przyznał się, że wypił około 0,5 litra wódki, ale było to przed północą.

W trakcie wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nie posiada prawa jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5