Nietrzeźwy i bez prawa jazdy szarżował nocą po ulicach Pisza

2017-07-27 08:54:10 (ost. akt: 2017-07-27 08:58:16)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Funkcjonariusze piskiej prewencji, pełniąc nocą służbę na terenie miasta, po godz. 23.00 zauważyli samochód marki VW Golf. Kierujący tym autem zwrócił uwagę policjantów, gdyż z piskiem opon i z dużą prędkością jechał ul. 1-go Maja w Piszu. Patrol pojechał za golfem i zatrzymał go do kontroli drogowej.
Za kierownicą volkswagena siedział dobrze znany funkcjonariuszom 23-letni mieszkaniec Pisza. Podczas rozmowy policjanci czuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział, że wieczorem wypił kilka piw.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 23-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy, a samochód należy do znajomego. Z uwagi na to, że kierujący nie potrafił wskazać osoby, której mógłby przekazać samochód, volkswagen został zholowany.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 23-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5