Zapraszamy na koncert z cyklu “Muzyka u Gałczyńskiego”

2017-07-18 16:00:00 (ost. akt: 2017-07-18 11:42:32)

Autor zdjęcia: Archiwum Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Praniu

W czwartek, 20 lipca o godz.17. w Leśniczówce Pranie rozpocznie się koncert z cyklu “Muzyka u Gałczyńskiego”. Zapraszamy!
W programie: poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Katarzyny DĄBROWSKIEJ
Muzyka: Aleksandra SZWEJKOWSKA-BELICA – skrzypce, Maria BELICA - skrzypce, Stanisław BELICA - skrzypce (utwory G. Bacewicz, R. Twardowskiego, B. Bartoka, H. Wieniawskiego).

Aleksandra Szwejkowska-Belica jest skrzypaczką znaną prańskiej publiczności z kilkukrotnych, znakomitych występów, pochodzącą z Częstochowy absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, która doskonaliła swoje umiejętności m.in. na studiach podyplomowych w Mannheim u prof. Wandy Wiłkomirskiej.

Jest laureatką Konkursu Skrzypcowego im. K. Szymanowskiego w Zakopanem, Konkursu Skrzypcowego w Katowicach i Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Wydała trzy płyty z polską muzyką skrzypcową (ostatnio z utworami K. Szymanowskiego). Tym razem wystąpi wspólnie ze swoimi utalentowanymi dziećmi, również grającymi na skrzypcach i odnoszącymi sukcesy - Marią i Stanisławem.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5