Noc, rowery, las i pozytywni ludzie – taka mieszanka gwarantuje dobrą zabawę

2017-06-27 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-27 07:45:39)

Autor zdjęcia: Marcin Chojnowski

Ponad 25 km pokonali rowerami uczestnicy IV Rajdu Świętojańskiego po Puszczy Piskiej. Wyprawa odbyła się w nocy z soboty na niedzielę. Uczestnicy wsparli cegiełkami leczenie 1,5-letniego chłopca z Pisza.
Po raz czwarty w Noc Świętojańską po Puszczy Piskiej podróżował peleton rowerzystów. Grupa ruszyła w sobotę o godz. 22 z Placu Daszyńskiego w Piszu. Celem wyprawy była osada leśna Pieczysko koło Wiartla.

Ponad 50-osobowa grupa rozświetlona białymi i czerwonymi lampki oraz wyposażona w kamizelki i różnego rodzaju odblaski stanowiła niesamowicie barwny korowód.

Trasa przejazdu wiodła głównie leśnymi drogami. Łatwo nie było, ale każdy poradził sobie z trudnościami. Sprzymierzeńcem rowerzystów okazała się pogoda w kratkę, gdyż piątkowe opady deszczu utwardziły piaszczyste drogi.

Wspólna wyprawa przez ciemny las stanowiła nie lada atrakcję. Nie było miejsca na strach, bo uczestnicy stworzyli niesamowitą atmosferę, ciesząc się wspólnie z wyjątkowego spędzania najkrótszej nocy w ciągu roku.

Na Pieczysku na grupę czekało ognisko i atrakcje. Każdy mógł upiec kiełbaskę, zjeść chleba z domowym smalcem i ogórkiem małosolnym, a po posiłku delektować się smakiem kawy zbożowej przygotowanej w kociołku nad ogniskiem.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się nocny konkurs strzelecki z wiatrówki. Nie brakowało także chętnych par do udziału w tańcu na ławce, który sprawdził nie tylko koordynację ruchową uczestników, ale także dał dużą dawkę humoru. Najlepsi w obu konkurencjach otrzymali upominki, a następnie, ok. godz. 2, grupa ruszyła w drogę powrotną do Pisza.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, każdy uczestnik rajdu wrócił do domu z pamiątkami. Gadżety promocyjne przekazały Nadleśnictwo Pisz, Urząd Miejski w Piszu, Starostwo Powiatowe w Piszu oraz Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Nagrody sportowe, które można było wygrać w konkursie strzeleckim, ufundował piski sklep rowerowy 2R Eurogrosz.

W rajdzie oprócz piszan uczestniczyli m.in. goście z Łomży, Legionowa, Łomianek i Makowa Mazowieckiego. Zainteresowanie było bardzo duże. Lista uczestników została zamknięta już kilka dni przed wyprawą. Rowerzyści wsparli szczytny cel, przekazując cegiełki na leczenie 1,5-rocznego chłopca z Pisza. Zebrano 600 zł. Jubileuszowa edycja rajdu już za rok.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5