Znamy finalistów Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ

2017-05-29 14:00:00 (ost. akt: 2017-05-29 13:11:54)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dziś (29 maja) jury VI edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ za najlepszy tom poetycki roku, w składzie: prof. Jarosław Ławski (przewodniczący), Janusz Drzewucki, dr Antoni Libera, dr Bronisław Maj, spośród dwudziestu nominowanych wcześniej do nagrody książek, wyłoniło finałową piątkę (kolejność alfabetyczna):

Jerzy Kronhold, Skok w dal , Wydawnictwo Literackie, Kraków, 2017
Małgorzata Lebda, Matecznik, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, Poznań 2017

Jarosław Mikołajewski, Żebrak, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2017
Dariusz Suska, Ściszone nagle życie, Wydawnictwo Znak, Kraków 2017
Szymon Żuchowski, Podział odcinka, Fundacja Zeszytów Literackich, Warszawa 2017

Decyzją jury laureatką ORFEUSZA MAZURSKIEGO została Alicja Bykowska-Salczyńska za tomik Cno, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Olsztyn, Olsztyn 2017Filmowe prezentacje wierszy z nominowanych tomików będą emitowane na antenie TVP Kultura, na stronie internetowej nagrody i na profilu leśniczówki Pranie na Facebooku.

Po raz pierwszy swojego faworyta, spośród piątki nominowanych do finału tomików i laureatki Orfeusza Mazurskiego będą mogli wybierać także czytelnicy. Swoje zgłoszenia można przesyłać na adres: nagroda.orfeusz@gmail.com. Nagrodą dla zwycięzcy będzie jesienne spotkanie autorskie w leśniczówce Pranie, transmitowane przez internet.

Laureata Nagrody ORFEUSZA poznamy 1 lipca podczas uroczystej gali wręczenia nagrody w Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Zwycięzca otrzyma 20 tys. zł i statuetkę autorstwa Aliny Kluzy- Kaji, natomiast laureat ORFEUSZA MAZURSKIEGO – 5 tys. zł.

Laudacje do nominowanych tomików wygłoszą członkowie jury, a wiersze finalistów będzie interpretowała na scenie Emilia Komarnicka, całość oprawi muzycznie Trio Sebastiana Wypycha.

Honorowy patronat nad nagrodą objęli: minister kultury i dziedzictwa narodowego, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Pen Club Polska.
Patroni medialni: TVP Kultura, Radio Olsztyn, Radio Białystok, Gazeta Olsztyńska

Organizatorem nagrody jest Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Celem jest wykreowanie prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody w dziedzinie poezji, promocja wysokiej klasy twórczości poetyckiej i jej autorów, bezstronne premiowanie najlepszych tomów poetyckich bez względu na kategorię wiekową i dorobek autora.

Więcej informacji na stronie internetowej www.orfeusz-nagroda.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5