Budowa portu i przebudowa nabrzeży Pisy - projekt ma być gotowy do końca maja

2017-01-13 10:19:24 (ost. akt: 2017-01-13 12:42:09)
Za nami pierwsze spotkanie w sprawie inwestycji

Za nami pierwsze spotkanie w sprawie inwestycji

Autor zdjęcia: UM Pisz

Ruszyły prace koncepcyjne nad budową portu na Pisie, przebudową nabrzeży rzeki oraz kładki dla pieszych i rowerów pod mostem kolejowym. W Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawiciela projektantów. Wykonawcę projektu będzie konsorcjum MILMOST Biuro Projektowo-Konsultingowe i Navpro Hydrotechnika Sp. z o.o.
Podczas spotkania omawiano założenia przyszłego projektu, czyli usytuowanie portu i jego wyposażenie, przebudowę nabrzeży i przebieg ciągów komunikacyjnych wzdłuż rzeki oraz powiązanie tej inwestycji z projektem rewitalizacji parków miejskich. W trakcie opracowania kolejnych etapów projektu odbywać się będą cykliczne konsultacje. Projekt budowy portu i przebudowy nabrzeży ma być gotowy do końca maja br.

Przypomnijmy, koszt realizacji I etapu inwestycji wyniesie 2,85 mln zł.

źródło: www.pisz.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:


Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. janek #2180025 | 37.47.*.* 11 lut 2017 22:50

  Ivy nie bull jak. Cieplownia 1.6 mln Katy z last glint ale przeciez mint nie pamieta

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Eli #2164773 | 78.11.*.* 21 sty 2017 14:55

  Nie jestem zorientowany , więc proszę wytłumacz mi, jak jest i było w Starostwie i pozostałych instytucjach ?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ela #2163844 | 78.11.*.* 20 sty 2017 11:04

  Opornie idzie rozliczanie krętaczy i kanciarzy (Alickgo i jego przybocznych), choć nowa władza obiecywała wiele zmian, zostaje wiele po staremu. Całe szczęście, że został burmistrzem Andrzej Szymborski, który zdołał wyprowadzić z zapaści naszą gminę. A w Starostwie i w pozostałych instytucjach jak było , tak i jest. Dlaczego tam nie ma zmian, wie ktoś?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 4. P. zadroga dalej żądny władzy? riposta #2163823 | 81.15.*.* 20 sty 2017 10:40

  Chyba i ja odniosę sie do tego fragmentu Dooo Kuby:................................... ..............................Alicki zlikwidował ten projekt praktycznie, ale nie teoretycznie, opłacał przez 8 lat jakiegos pracownika administracyjnego - możliwe, że jakiegos znajomego dobrego- niewiem czy to czasami nie był ten jego zadroga radny, w każdmądź razie gmina miesięcznie pewno traciła na rzecz projektu ,,widmo,, około aż 5000 zł !!! I nic z tego projektu nie wynikało tylko same straty w budżecie gminy i marnotrawstwo kasy. Teraz wiadomo, dlaczego alicki tyle długu nawalił. A burmistrz A. Szymborski wraz z radnymi zadecydował o powrocie budowy portu czyli niniejszego projektu i chwała mu za to...................................... ................... Czasy władzy w Piszu alickiego i derektora LO zadrogi na szczęście już minęły, pomimo, że on nie może się z tym pogodzić. Lecz rzeczywiście to Zadroga był przewodniczącym tego zarzadu gmin pisa ... narew i to on podpisał nominację księgowej pani S. z Pisza , która była sowicie opłacana. Przez ostatnie cztery lata przecież Zadroga, który dalej jest żądny władzy, nawet paluchem nie kiwnął, by cokolwiek zrobic dla rozwoju turystycznego tego szlaku. Dyrektorek starego ogólniaka zaprzepaścił szansę rozwoju miasta, no i oczywiście Alicki, były burmistrz, bo masz rację, że to on zablokował tę innowację turystyczną ze szkodą dla Piszan no i turystów. A szkoda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 5. Do RZeglarza #2163820 | 81.15.*.* 20 sty 2017 10:38

  Zgadzam się z tym w zupełności co napisałeś, za późno jest na jakiekolwiek zmiany w projekcie. "Nie bądź śmieszny. Trzeba było wcześniej pomyśleć o głosie społecznym. Projekt ma juz ponad 10 lat z przerwą przez alickiego. Bo gdyby rządził p. a. szymborski dalej po 2006 roku to juz byłoby wszystko dawno wykonane i bylibysmy milei przez ten czas tysiące żeglaży -turystów i budżet gminy byłby większy i przedsiębiorcy zadowoleni. A tak przez alickiego. dopiero roboty ruszyły. Podziękujcie mu, ci co na niego głosowali."

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (31)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5