Na tropach legendy związanej z ziemią piską

2016-09-06 15:25:57(ost. akt: 2016-09-06 15:37:30)

Autor zdjęcia: MZP w Piszu

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na otwarte warsztaty akustyczne dla dzieci i młodzieży!
Czas: 10 -11 września
sobota: godz. 11:00-14:00
niedziela: godz. 15:00-18:00
Miejsce: Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu, Plac Daszyńskiego 7
Zapisy od 7 do 9 września w Muzeum Ziemi Piskiej. Tel. (87) 423 22 64, w godz. od 8.00 do 14.00

Przed nami eksperymentalny poligon audio-wizualny, którego celem będzie stworzenie krótkiej etiudy filmowej, opartej na lokalnej legendzie oraz udźwiękowienie jej. Zajęcia będą polegały na realizacji spacerów dźwiękowych, których celem będzie pozyskanie jak największej ilości dźwięków naturalnych z bezpośredniego otoczenia (szum drzew, odgłosy łamanych gałęzi, szuranie stóp itd.). Uczestnicy będą uczyć się techniki nagrywania na specjalnych urządzeniach rejestrujących (cyfrowych rekorderach).

Elementem warsztatów będzie również praca z mikrofonami kontaktowymi przy „udźwiękawianiu” krótkich scen filmowych. Rodzaj mikrofonu kontaktowego wymusza charakter słuchania. Można usłyszeć jak zmienia swoje brzmienie siatka ogrodzeniowa w wyniku podmuchu wiatru, rynna kiedy spadają na nią krople deszczu, czy drut piorunochronu uderzający o ścianę budynku. W ten sposób zwracamy się jakby do wnętrza dźwięku, czyli nie skupiamy się na całym otoczeniu akustycznym, ale pojedynczych dźwiękach, które w zasadzie normalnie nie są słyszalne. Taki sposób słuchania sprzyja z pewnością koncentracji, uświadamia dzieciom istnienie całego spectrum dźwięków pochodzących jakby z innego świata, rozwijając tym samym ich wyobraźnię, którą możemy wykorzystać następnie do pracy przy dźwiękach filmowych.

Prócz obrazu dźwiękowego, pod okiem operatora i reżyserów, tworząc kostiumy i elementy scenografii, równocześnie realizować będziemy obraz filmowy wybranej legendy, związanej z powiatem piskim.Dźwiękospacery! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, badający środowisko akustyczne człowieka wraz z jego całym kontekstem. Niekonwencjonalne działania, głównie w formie warsztatów i wspólnych koncertów, skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży z niewielkich miejscowości woj. warmińsko-mazurskiego. Ze względu na specyfikę obszaru działania, motyw przewodni warsztatów stanowią: estetyka wody oraz twórczo pojęta hydroakustyka. W roku 2016 leitmotivem jest również szeroko pojęta tematyka pogranicza.

Prowadzenie warsztatów: Katarzyna Bukowska, Damian Danilovic, Katarzyna Jankowska, Rafał Kołacki, Bartosz Pawlikowski

Organizator: Fundacja Fabryka UTU 
Partner: Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu

Wstęp nieodpłatny!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5