100 złotych mandatu i 1 punkt karny za złe parkowanie

2016-08-13 09:00:00(ost. akt: 2016-08-12 12:28:35)
Za każdym razem policjanci podejmujący interwencję na ul. Sienkiewicza w Piszu zastają kilkanaście nieprawidłowo zaparkowanych aut

Za każdym razem policjanci podejmujący interwencję na ul. Sienkiewicza w Piszu zastają kilkanaście nieprawidłowo zaparkowanych aut

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci drogówki apelują do kierowców o przestrzeganie oznakowania na ul. Sienkiewicza w Piszu. Znajduje się tam ośrodek zdrowia, a obok szpital. Pacjenci nie zawsze parkują w miejscach dozwolonych. Od pewnego czasu funkcjonariusze mają coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców tej ulicy o zastawionych bramach prywatnych posesji.
Na ul. Sienkiewicza w Piszu znajduje się ośrodek zdrowia, a obok szpital. Jest to ulica o dużym natężeniu ruchu, szczególnie w godzinach przedpołudniowych, gdzie pacjenci przyjeżdżają do lekarzy. Bardzo często kierowcy parkują swoje samochody wbrew obowiązującemu tam oznakowaniu. Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do znaku „zakaz postoju”, czy znaku „zakaz zatrzymywania się” grozi mandat karny w wysokości 100 złotych.

Za każdym razem policjanci podejmujący interwencję na ul. Sienkiewicza w Piszu, zastają kilkanaście nieprawidłowo zaparkowanych aut. Kierowcy nagminnie lekceważą znak „zakaz postoju”, znajdujący się po prawej stronie tej ulicy oraz znak „zakaz zatrzymywania się”, stojący po lewej stronie drogi.

- Za niestosowanie się do tych znaków grozi mandat karny w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny. Żadnego kierowcy nie usprawiedliwia tłumaczenie się, że inni też stoją na zakazach. Każdy kierujący, który zaparkuje swój samochód niezgodnie z obowiązującymi przepisami, pociągnięty zostanie do odpowiedzialności - mówi podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Policjanci zwracają też uwagę na jeszcze inne znaki, a mianowicie znak „stop” i znak „nakaz jazdy w prawo za znakiem”, stojące przy wyjeździe z ul. Sienkiewicza. Pierwszy z nich obliguje kierowcę do bezwzględnego zatrzymania się przed wjazdem na skrzyżowanie z drogą, która ma pierwszeństwo przejazdu. Za jego złamanie grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne. Drugi natomiast znak zobowiązuje kierującego do skrętu w prawo za znakiem w kierunku ronda. Za naruszenie tego znaku grozi mandat w wysokości 250 złotych i 5 punktów karnych.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Mieszkaniec #2047704 | 37.47.*.* 17 sie 2016 15:48

  A ruch na Długiej taki, jak w Zakopanem na Krupówkach. Pojazdy muszą gdzieś jeździć, jak nie jeżdżą to muszą gdzieś stać. Ruch uliczny jest coraz większy i będzie powiększał się z każdym rokiem. Policja musi coś robić. Apel do kierowców słuszny (oprócz apelu o parkowanie powinien obejmować też apel o rozsądną jazdę), ale powinien mu towarzyszyć też apel do policjantów o rozsądek. Przykład nawiedzonego w białej czapce, który kilka miesięcy temu szalał z bloczkiem mandatowym w okolicach cmentarza jest chyba nad zwyczaj wymowny. Czy gdy policjantowi zabierze się bloczek mandatowy, to ten czując frustrację i zgubienie nie wie już co ze sobą począć? Jeżeli kierowcy nie będą jeździć ( i parkować ) rozsądnie, policja nie będzie z rozsądkiem dozować mandatów, a samorządy nie będą z rozsądkiem realizować inwestycji drogowych, to nic się nie zmieni. Nie poprawi się bezpieczeństwo na drogach, ruch będzie coraz trudniejszy i męczący, wszyscy będziemy niezadowoleni. A to nie o to przecież chodzi. Mandatami nie rozwiąże się problemu parkowania na Sienkiewicza, a zorganizowaniem parkingów.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2046914 | 37.47.*.* 16 sie 2016 12:38

  Mogliby przy okazji kontrolować ulicę Długą, na tej ulicy znajdują się aż 3 skrzyżowania i całkiem sporo pasów dla pieszych, największy bałagan panuje przy przedszkolu (niegdyś Bar u Mariana), tam matki parkują jak chcą, cud że na środku skrzyżowania nie zostawiają samochodów, to samo przy ulicy Różanej.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. jan #2046815 | 83.6.*.* 16 sie 2016 09:14

  Na Sienkiewicza jest OGRANICZENIE POSTOJU nie ZAKAZ

  odpowiedz na ten komentarz

 4. - do poniżej #2046253 | 81.15.*.* 14 sie 2016 21:11

  Po co pytasz? Przecież masz na piskim forum odpowiedź, podobno dzięki Burmistrzowi Szymborskiemu odremontują kawałki ulic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. na czołówce gazety piszą, że #2046054 | 81.15.*.* 14 sie 2016 12:33

  "Będą remonty lokalnych dróg" kto wie których dróg - niech tu napisze ok?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5