Przypinały mężczyznom białe wstążeczki

2015-11-26 09:00:00(ost. akt: 2015-11-26 10:08:47)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Wczoraj (25 listopada) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Z tej okazji w 55 krajach rozpoczęła się kampania pn. „Biała wstążka”. Inicjatywa, której pomysłodawcą było Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet potrwa do 10 grudnia. W tym właśnie dniu przypadnie Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Daty te nie są przypadkowe, mają bowiem na celu postawienie znaku równości między prawami kobiet a prawami człowieka. Dla wielu z nas agresja wobec pań i osób słabszych to temat tabu. Aby przybliżyć ten problem i zachęcić do stosowania dobrych wzorców wychowawczych Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piszu przyłączyła się do wyżej wspomnianej inicjatywy. W środę dziewczęta, wspierane przez szkolnego pedagoga, rozdawały swoim kolegom z klas IV-VI ulotki dotyczące przeciwdziałania przemocy w szkole. Dodatkowo uczennice przypinały chłopcom białe wstążeczki, informujące o trwającej akcji. W samo południe dzieci ruszyły w "teren". Pierwszą odwiedzoną instytucją był Urząd Miejski w Piszu. — Przypięliśmy białe wstążeczki panom - urzędnikom, a także burmistrzowi Andrzejowi Szymborskiemu, który z zadowoleniem wsparł nasze działania. Podobnie zachowali się mężczyźni napotkani na ulicach Pisza. To dobrze o nich świadczy! Odwiedziliśmy również m.in. Policję i Prokuraturę — informuje Katarzyna Sarnacka - Paprota, pedagog szkolny w SP Nr 2 w Piszu. W trakcie najbliższych kilku dni w placówce będą odbywały się zajęcia pn. „Stop przemocy i agresji w szkole”. Z myślą o edukacji młodych i nieco starszych mieszkańców naszego regionu ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie i inne instytucje będą organizowały konferencje, dyżury psychologów oraz instruktorów terapii uzależnień.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


[quote]Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mirka #1869788 | 91.102.*.* 30 lis 2015 18:47

  Te negatywne komentarze piszą mężczyźni którzy w życiu do niczego nie doszli bez pomocy kobiet. Ich kariera zależy od wyprasowanej przez żonę koszuli, czystych ubrań, obiadu pod nos postawionego. Jakby żony zabrakło to by ci narzekający brudem zarośli. Kariery by nie zrobili, bez pomocy żony. Tyle na temat narzekających tu mężczyzn.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Wiesław #1867418 | 80.53.*.* 27 lis 2015 10:32

  A ten w różowym sweterku w gabinecie burmistrza to kto?? Nowy doradca??

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ??? #1866582 | 213.17.*.* 26 lis 2015 10:56

  A kiedy będzie Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec MĘŻCZYZN??? Kobiety to święte krowy pastwiące się nad facetami???

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz

 4. nie mieszać dzieci do polityki #1866573 | 188.146.*.* 26 lis 2015 10:50

  Dajcie spokój wciąganiu dzieci do politycznych kampanii. Zacznijcie wychowywać dziewczynki na przyszłe mamy i żony a nie mieszacie im w głowach. Polska jest krajem o NAJMNIEJSZEJ agresji wobec kobiet. Tytuł artykułu: "Mapa przemocy wobec kobiet: Polska najbezpieczniejszym krajem w Unii Europejskiej!" link http://niezalezna.pl/73261-mapa-przemocy -wobec-kobiet-polska-najbezpieczniejszym -krajem-w-unii-europejskiej. Czytajcie - nie bójcie się to czytanie nie boli. I jeszcze raz - nie mieszajcie dzieci do polityki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5