Młodzicy TSK odnoszą trzecie zwycięstwo z rzędu

2014-11-29 09:00:00(ost. akt: 2014-11-28 19:49:27)

Autor zdjęcia: Paweł Szary

Koszykarze TSK Roś Pisz są wiceliderami grupy "B" Pomorskiej Ligi Młodzików (rocznik 2002). Awans z trzeciego na drugie miejsce umożliwiła czwartkowa (27 listopada) wygrana nad Asem Mrągowo.
W pierwszej połowie skazywani na pożarcie gospodarze toczyli w miarę równorzędną walkę z "Jeziorowcami". Młodsi o rok od mrągowian piszanie razili nieskuteczną grą w ataku i obronie. W związku z czym, do przerwy prowadzili różnicą zaledwie 13 oczek. Na szczęście po zmianie stron wszystko wróciło do normy. Podopieczni Pawła Szarego przyspieszyli, w związku z czym widowisko zyskało na atrakcyjności. Duża w tym zasługa najskuteczniejszego strzelca rozgrywek Patryka Zaperta, którzy rzucił aż 32 pkt. Świetny mecz rozegrali Jakub Uliszewski, Damian Mielnicki, Szymon Zalewski i drugi z braci Zapert - Michał. Ich dobra postawa, podobnie jak pozostałych kolegów z zespołu, sprawiła, że po końcowym gwizdku sędziego na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 51:77 dla TSK Roś Pisz.