Znęcał się nad 80-letnią matką. W chwili zatrzymania miał prawie 4 promile
2025-09-04 11:31:59(ost. akt: 2025-09-04 11:43:01)
Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znęcał się nad 80-letnią matką. W momencie zatrzymania sprawca przemocy domowej był kompletnie pijany - miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.
W niedzielę (31 sierpnia br.) po godz. 14.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Interwencję zgłosiła 80-letnia kobieta. Prosiła o pomoc, bo jej pijany syn jest wobec niej agresywny.
Policjanci zatrzymali 47-letniego sprawcę przemocy domowej, który był kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką. Śledczy ustalili, że syn zgłaszającej od ponad 4 lat bez powodu wszczynał awantury domowe będąc pod działaniem alkoholu.
Wyzywał matkę, groził podpaleniem mieszkania oraz pozbawieniem jej życia. Doszło też do sytuacji, że kopnął ją w plecy. 47-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu,
Decyzją prokuratora sprawca przemocy objęty został policyjnym dozorem. Ma obowiązek stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej dwa razy w tygodniu.
Do tego zobowiązywany został do natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania na okres trzech miesięcy. Swoje rzeczy mógł zabrać w asyście policjantów.
47-latek ma też zakaz zbliżania do matki na odległość mniejszą niż 15 metrów i zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z nią.
Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu
Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez