2024-10-15 04:52:33(ost. akt: 2024-10-15 05:25:19)

Autor zdjęcia: UM Pisz

W piątek, 11 października, odbyła się gminna uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień sportowych za 2023 rok.
Przybyłych na uroczystość powitali Elwira Świetlicka, zastępca burmistrza Pisza, oraz członkowie Kapituły do spraw Nagród i Wyróżnień Sportowych: Barbara Milewska – dyrektor Zespołu Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu, Dariusz Olender – przedstawiciel Rady Miejskiej w Piszu oraz Marta Sawicka - przedstawiciel burmistrza Pisza. Przedstawiciel Rady Miejskiej w Piszu Mariusz Trupacz, który nie mógł osobiście uczestniczyć w spotkaniu, przekazał wyróżnionym życzenia i gratulacje.

Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia sportowcom za dokonania w dziedzinie sportu oraz trenerom za ich wkład w przygotowanie zawodników. Był także czas na poczęstunek i wspólną zabawę.

Posiedzenie Kapituły do spraw Nagród i Wyróżnień Sportowych zostało zwołane na podstawie Regulaminu przyznawania wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe dla zawodników i trenerów.

Kapituła pracowała w następującym składzie:
1) Dariusz Olender – przedstawiciel Rady Miejskiej w Piszu,
2) Mariusz Trupacz – Przedstawiciel Rady Miejskiej w Piszu
3) Barbara Milewska – Dyrektor Zespołu Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu,
4) Marta Sawicka - przedstawiciel Burmistrza Pisza.

Nagrodzono zawodników Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu.
7. Hannę Pruchnik
Zawodnicy stanęli na podium w Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Taekwondo Olimpijskim.

Nagrodzono załogi żeglarzy:
1. Zuzannę Grusznis i Zofię Sienkiewicz — zawodniczki zdobyły m.in. II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pucku,
2. Lenę Nesterowicz i Kalinę Sienkiewicz — zawodniczki zajęły m.in. II miejsce o Puchar Polski w klasie Cadet w klasyfikacji do lat 14,
3. Anastazję Pastuszkę i Joannę Faustynę Kłok — zawodniczki zajęły wysokie miejsca m.in. I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pucku,
4. Ireneusza Szumowskiego i Jakuba Dąbrowskiego — zawodnicy zajęli m.in. I miejsce w Mistrzostwach Młodzików w klasie Cadet w Mikołajkach,
5. Szymona Gryczana i Franciszka Fiertka — zawodnicy zajęli m.in. II miejsce w Mistrzostwach Młodzików w klasie Cadet w Mikołajkach.

6.Nikolę Brulińską
Zawodniczki zdobyły III miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w piłce nożnej.

Nagrodzono zawodniczkę Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego „Wikingowie” Pisz - Kornelię Piekarską .Zawodniczka m.in. dwukrotnie zajęła II miejsce w Pucharze Polski Kadetek w Taekwondo Olimpijskim

Nagrodzono uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Piszu.
12.Franciszka Zadrogę
Zawodnicy m.in. dwukrotnie zajęli II miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Chłopców.

7.Monikę Woźniak
Zawodnicy w 2023 roku zdobyli wiele medali na arenie krajowej i międzynarodowej, w kategoriach trójboju siłowego oraz w wyciskaniu sztangi leżąc.

Wręczono nagrody dla trenerów.
Osiągnięcia sportowe trenowanych zawodników to zdobycie wysokich miejsc podczas różnych zawodów w dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych. Na szczególne wyróżnienie zasłużył wg Kapituły trener Józef Bąk. Dzięki kilkuletniej systematycznej pracy doprowadził zawodników klasy Cadet do uzyskania wysokich wyników w regatach żeglarskich.
Nagrodzono również:
1. Zbigniewa Glinkę
2. Grzegorza Bazydłę
3. Mariusza Przygodę
Są to osoby, których nie trzeba przedstawiać. Swoimi działaniami motywują młodych ludzi do ciężkiej pracy i zdobywania wysokich wyników sportowych.
Nagrodzono również dwóch trenerów Stanisława Zduniaka i Jerzego Karwowskiego, których codzienna praca i zaangażowanie w rozwój piskiego sportu przyczynia się do osiągania wysokich wyników.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!