Pewne zwycięstwo Mazura w derbach

2024-10-14 05:59:06(ost. akt: 2024-10-14 06:22:16)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Nie było niespodzianki w derbowym starciu Mazura Pisz z MKS Ruciane-Nida. Lider wygrał 4:1, odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie.
Mazur na swoim stadionie w tym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i sobotnie popołudnie zapisał na swoim koncie kolejny komplet punktów. Derbowy mecz z MKS Ruciane-Nida piszanie zaczęli jak na lidera przystało.

Już w 1. min. wynik otworzył Rafał Ptak. Na drugiego gola miejscowi czekali do 23. min, gdy piłkę do bramki strzeżonej przez Jacka Szymańskiego posłał Dawid Duchnowski. Trzecią bramkę dla Mazura jeszcze przed przerwą zdobył Bartłomiej Szmigiel.

Początek drugiej połowy przypominał wydarzenia sprzed około godziny. Chwilę po wznowieniu gry znów trafił Ptak i gospodarze prowadzili już 4:0. Napastnik Mazura ma na koncie już 13 goli w tym sezonie i walczy o koronę króla strzelców.

MKS w końcu ruszył odważnie po trafienie honorowe i cel osiągnął w 75. min. Na listę strzelców wpisał się Martyn Potaś, który dobił strzał z rzutu karnego po interwencji Karola Banacha. Ostatecznie więcej goli nie padło. Okazji nie brakowało, ale obaj bramkarze pokazali, że znają się na swoim fachu.

Mazur wygrał po raz ósmy w rozgrywkach A klasy i zachował prowadzenie w tabeli. Teraz przed piszanami seria trzech meczów z rywalami zainteresowanymi awansem. Pierwszy sprawdzian w sobotę w Wydminach w meczu z miejscowym Mazurem.