„Bezpieczne wakacje”. Trwają kontrole obozów harcerskich

2024-07-10 08:50:05(ost. akt: 2024-07-10 09:16:48)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci, we współpracy z innymi służbami, przeprowadzają kontrole obozów harcerskich funkcjonujących na terenie powiatu piskiego, gdzie wypoczywa około 300 zuchów i harcerzy. Odwiedzili już m.in. harcerzy wypoczywających pod Orzyszem, nad jeziorem Roś oraz w Zdorach.
Od początku wakacji trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane zostały do skontrolowania obozów harcerskich zorganizowanych na terenie danego powiatu. Stąd policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Piszu odwiedzają obozowiska, by sprawdzić stan bezpieczeństwa oraz czystość i higienę.

Skontrolowali już obozy harcerskie zorganizowane na Polanie „Wydra” pod Orzyszem, obóz nad jeziorem Roś oraz obóz w Zdorach. Obecnie powiecie piskim wypoczywa około 300 zuchów i harcerzy.

Policjanci i strażacy sprawdzili te miejsca pod kątem dostosowania funkcjonujących obozów do obowiązujących przepisów. Sprawdzili m.in. zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpielisk oraz sprawdzili środki łączności. Przeprowadzili także próbny alarm.

Spotkali się też z zuchami i harcerzami, by przypomnieć im o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Opiekunom udzielili kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozów. Panie z PSSE skontrolowały miejsca wypoczynku pod kątem przestrzegania zasad czystości i higieny. Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowisk.

Takie kontrole zorganizowanych miejsc wypoczynku potrwają do końca wakacji.
KPP w Piszu2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5