Będzie się działo, czyli imprezowy rozkład jazdy

2024-06-28 07:04:12(ost. akt: 2024-06-28 07:21:12)
Gwiazdą tegorocznych Dni Orzysza będzie Ania Dąbrowska

Gwiazdą tegorocznych Dni Orzysza będzie Ania Dąbrowska

Autor zdjęcia: Wikipedia/Wojciech Pędzich

Koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Zobacz, co będzie się działo w najbliższym czasie.
XXVII LETNI SEZON ARTYSTYCZNY W PRANIU

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu rusza z wakacyjnym cyklem spotkań z muzyką i poezją. Tegoroczny sezon artystyczny rozpocznie się w sobotę, 6 lipca, koncertem „Wesoło jak nigdy czyli Gałczyński według Olgi Lipińskiej” i potrwa do 18 sierpnia. Koncerty odbywać się będą, jak co roku, w każdą sobotę i niedzielę. Załączamy program wydarzeń i zachęcamy do zapoznania się z nim. Na wszystkie koncerty sobotnie, spektakl "Ba!" oraz koncerty zespołu "Światło Świec" (7.07. i 15.08.) bilety można kupować online (link: https://ekobilet.pl/lesniczowka-pranie-7443). Bilety na koncerty niedzielne oraz na Zabawy z Zieloną Gęsią będą do nabycia na miejscu, w Praniu, bezpośrednio przed tymi wydarzeniami. Rezerwacja jest potrzebna tylko w wypadku grup powyżej 10 osób. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Praniu (www.lesniczowkapranie.art.pl) w zakładce sezon kulturalny.


DNI ORZYSZA 2024

Tegoroczne Dni Orzysza potrwają od 28 do 30 czerwca. — Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, harmonogram wydarzeń, godziny oraz miejsca dostępne na plakacie. Na naszej scenie wystąpi Ania Dąbrowska "Tego Chciałam - trasa 20-lecia" - start: 21:30 - Stadion Miejski w Orzyszu — zapraszają organizatorzy wydarzeń.


MAZURSKIE KINO PLENEROWE - KINO POD CHMURKĄ

Piski Dom Kultury z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piszu zapraszają na pierwszy plenerowy seans, który odbędzie się 28 czerwca 2024 o godz. 21:15 na plaży miejskiej w Piszu. Wstęp bezpłatny.


MOTOCYKLE I KONIE ANDRZEJA STRUMIŁŁY

Muzeum Ziemi Piskie przygotowało na okres letni wystawę czasową pt.„ Wolność – lot pomiędzy życiem a śmiercią” — to zbiór grafik autorstwa Andrzeja Strumiłły. Ekspozycja będzie dostępna od 1 lipca do 27 września w godzinach pracy Muzeum Ziemi Piskiej. W lipcu i sierpniu piskie muzeum będzie czynne codziennie: od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w soboty i niedziele w godz. 10-14.

V MUZYKA MAZURSKIEJ ULICY

Przed nami kolejna odsłona koncertów ulicznych, na które serdecznie zaprasza Dom Kultury w Rucianem-Nidzie. — Ten rok wybrzmi pod hasłem "BLUES". Będzie się działo ... Zagrają: Adam Zalewski Blues, Hardy Blues Band, Break Night - tribute ot Breakout, Lucky Loser Blues Band oraz Blues Project — informują organizatorzy. Muzyczne spotkania odbywać się będą w Rucianem-Nidzie zawsze o godz.18.00 na skwerku przy ul.Konstantego I. Gałczyńskiego 12, a w razie niesprzyjającej pogody w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Pierwszy koncert już 4 lipca.

REKREACYJNO-EDUKACYJNY PIKNIK RODZINNY

7 lipca na Placu Ignacego Daszyńskiego w Piszu odbędzie się rekreacyjno-edukacyjny piknik rodzinny organizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu. Będzie moc atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, kącik zabaw dla najmłodszych, miejsce do zabaw twórczych dla plastyków oraz klocki lego i drewniane. Wszystko gratis! Zapraszamy!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5