Policjant piskiej drogówki uratował życie kobiecie

2024-06-25 10:51:45(ost. akt: 2024-06-25 11:07:59)
sierż. Paweł Brzostek

sierż. Paweł Brzostek

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

,,Pomagamy i chronimy” także w czasie wolnym — przykładem jest zachowanie policjanta piskiej drogówki sierż. Pawła Brzostka, który jadąc rano na służbę uratował życie kobiecie.
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, podinsp. Jacka Kępińskiego wpłynęło podziękowanie od pracowników jednej ze stacji benzynowych w Piszu. Dotyczyło ono wzorowej i godnej pochwały postawy, jaką w czasie wolnym od służby wykazał się sierż.Paweł Brzostek z piskiej drogówki.

Policjant w dniu 19 czerwca br. jechał rano na służbę, którą rozpoczynał o godz. 6.00. Po drodze zajechał na stację benzynową w Piszu. Chcąc zapłacić za zakupy zauważył, że ekspedientka stojąca za ladą, nagle upadła. Sierżant Paweł Brzostek natychmiast do niej podbiegł, aby sprawdzić, co się stało.

Okazało się, że młoda kobieta dostała silnego ataku padaczki. W tej sytuacji policjant polecił stojącej obok osobie, aby wezwała pogotowie ratunkowe. Sam przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej aż do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Kobieta zabrana została do szpitala.

Sierżant Paweł Brzostek, który bez wahania zareagował i pomógł kobiecie powiedział, że nic wielkiego nie zrobił. On tylko wykorzystał wiedzę i umiejętności, które sukcesywnie zdobywa i doskonali podczas szkoleń zawodowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Miał jednak satysfakcję, z tego, że pomógł.

W swoim podziękowaniu pracownicy tej stacji benzynowej napisali: ,,jesteśmy bardzo wdzięczni za profesjonalizm i zaangażowanie pozasłużbowe jakie wykazał sierż. Paweł Brzostek. Postawa, jaką wykazał Pan Paweł daje szczególną pozytywną opinię o funkcjonariuszach piskiej policji”.

Policjantem jest się nie tylko na służbie. ,,Pomagamy i chronimy” także w czasie wolnym.
KPP w Piszu.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5