Zatrzymali sprawców, odzyskali mienie i poinformowali właściciela, że został okradziony

2024-06-21 09:31:03(ost. akt: 2024-06-21 09:42:27)
Odzyskane sieci rybackie

Odzyskane sieci rybackie

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Dwaj mężczyźni z nieogrodzonej posesji na terenie Rucianego-Nidy ukradli sprzęt rybacki. Policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali mienie. Właściciel sprzętu, o tym że został okradziony, dowiedział się od policjantów.
Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie w dość nietypowy sposób rozwiązali sprawę kradzieży sprzętu rybackiego z nieogrodzonej posesji na terenie miasta. Do zdarzenia doszło na początku czerwca tego roku. Funkcjonariusze najpierw sami ustalili, że na ich terenie doszło do takiego zdarzenia. Następnie zatrzymali sprawców i odzyskali skradzione rzeczy, a na końcu poinformowali właściciela, że został okradziony.

Sprawcami tej kradzieży okazali się dwaj mieszkańcy Rucianego-Nidy w wieku 56 i 64 lat. Mężczyźni przyjechali na miejsce samochodem. Do bagażnika zabrali plastikowy pojemnik o pojemności 200 litrów, 9 sztuk sieci rybackich o łącznej długości około 500 m, 2 glejty rybackie do szycia żaków i plastikową kastę. Wartość strat wyceniona została na kwotę prawie 4500 zł. Młodszy z mężczyzn zabrał sieci i schował je w swojej piwnicy w bloku. Starszy wziął plastikowy pojemnik.

Skradzione rzeczy zostały odzyskane przez policjantów i przekazane właścicielowi, który nie krył swojego zdziwienia, ale i zadowolenia. Obaj sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5