Będzie, będzie się działo...

2024-06-19 12:21:25(ost. akt: 2024-06-19 13:58:07)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Festiwal Folkowy "Na Styku Kultur", spektakl "Kwiat Paproci", widowisko taneczno-wokalne "Wianki znad Pisy" oraz zlot motoryzacyjny "Prestige Car Spot" — przed nami weekend pełen imprez.

III MAZURSKI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKOWY „NA STYKU KULTUR”
Trzydniowe wydarzenie kulturalne, podczas którego podziwiać będzie można zespoły folkowe z kraju i zagranicy. Festiwal odbędzie się kolejno: 21 czerwca godz. 18:00 Ruciane Nida, 22 czerwca godz. 17:00 Pisz, 23 czerwca godz. 17:00 Biała Piska. Na scenie wystąpią lokalni, polscy i zagraniczni artyści m.in. z Bułgarii i Ukrainy. W drugim dniu festiwalu (22 czerwca Pisz)odbędzie się pojedynek kół gospodyń wiejskich pod nazwą BITWA REGIONÓW. Organizatorami festiwalu są: PSMK MAZURIA główny organizator, Dom Kultury Ruciane Nida, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Biała Piska, Piski Dom Kultury i Powiat Piski.


SPEKTAKL KWIAT PAPROCI
Piski Dom Kultury zaprasza na spektakl pt. „Kwiat Paproci”, który odbędzie się 21 czerwca (piątek) o godzinie 20:00 na Placu Daszyńskiego w Piszu. W rolach głównych wystąpią uczestnicy zajęć Piskiego Domu Kultury. W programie również przemarsz przez park z lampionami i wiankami. Reżyseria: Ewa Kowalska, Natalia Kucisz, Wojciech Nalewajek oraz Julita Oterska.


WIANKI ZNAD PISY
Jednym z punktów III Mazurskiego Międzynarodowego Festiwalu Folkowego NA STYKU KULTUR będzie przedstawienie pt. Wianki znad Pisy. To spektakl taneczno - wokalny w którym wystąpią przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, tancerze Zespołu Pieśni I Tañca Ziemia Piska, zespół Happy Studio, rodzice i nauczyciele. Czeka na Was prawdziwa uczta zakończona puszczaniem wianków na rzece Pisie.


IV PRESTIGE CAR SPOT
Kolejna, czwarta edycja Prestige Car Spot czyli Mazurskiego Zlotu Motoryzacyjnego odbędzie się 23 czerwca na Plaży Miejskiej w Piszu. Start imprezy przewidziany jest na godz. 11.00. W tym roku również przygotowano wiele atrakcji a także fantastycznych nagród dla uczestników. Odbędą się także pokazy ratownictwa, ale tym razem na wodzie. Impreza ma też cel charytatywny. — W tym roku wspieramy Antosia Lenkiewicza, który zmaga się z rakiem i dzielnie z nim walczy. Wierzymy w Wasze zaangażowanie i wsparcie lecz najważniejsze jest to, abyście byli z Nami tego dnia — zachęcają organizatorzy wydarzenia.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5