Mazur po staremu, kolejna demolka z rzędu! Wygrana Śniardw, porażki Znicza i MKS

2024-06-10 08:47:29(ost. akt: 2024-06-10 08:59:27)
Znicz uległ Romincie Gołdap. Pierwsze miejsce uciekło, czy ucieknie i tytuł wicelidera IV ligi?

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska/Łukasz Szymański

FUTBOL/// Dwie wygrane i dwie wtopy – to bilans weekendu piłkarzy powiatu piskiego. Z kompletu punktów cieszą się Śniardwy Orzysz oraz Mazur Pisz, dla którego był to już 14. mecz (!!!) bez porażki. Znicz Biała Piska i MKS Ruciane-Nida – niestety – bez choćby „oczka”.
Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu, Znicz, tygodniami ścigał się z Polonią Lidzbark Warmiński o fotel lidera IV ligi. Różnica była minimalna, często opierająca się jedynie o lepszy bilans bramkowy. Po wyjazdowej porażce z Jeziorakiem Iława (1 czerwca, 2:0) szansa na 1. miejsce uciekła definitywnie. Po 8 czerwca sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej.

Podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja przegrali u siebie w minioną sobotę z Romintą Gołdap (1:2 – po stronie czerwono-zielonych na listę strzelców wpisał się Paweł Drażba). Okazji na odrobienie straty do Znicza nie zaprzepaściła Mrągowia Mrągowo, która – po zwycięstwie nad Olimpią II Elbląg – jest o włos od zepchnięcia Białej Piskiej z 2. miejsca w tabeli.

O tytule wicelidera IV ligi zadecyduje ostatnia kolejka, w której Znicz zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Biskupiec.

Szansa na podium

Szczebel ligowy niżej, w klasie okręgowej, do walki o podium realnie włączyły się Śniardwy Orzysz. W hicie kolejki, podopieczni trenera Patryka Koszyckiego pokonali GKS Stawiguda (4:2), dzięki czemu zajęli pozycję rywali na 4. miejscu w stawce.

Wynik meczu już w 9. minucie otworzył Paweł Dymiński. Goście wyrównali w 44. minucie po trafieniu Bartłomieja Piórkowskiego, co spotkało się z potężnym aplauzem solidnej grupy kibiców GKS. Po zmianie stron, w 53. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się wspomniany „Dymek”. Drogę do siatki Stawigudy odnalazł kilka minut później także Patryk Baran, którego „różki” w końcówce sezonu kibice mogą oklaskiwać coraz częściej.

Rywale ruszyli odważnie do odrabiania strat, czego owocem był drugi tego dnia gol Piórkowskiego. Przysłowiową „kropkę nad i” w tej rywalizacji snajperów postawił jednak Dymiński, który w 88. minucie ustalił wynik spotkania na 4:2.

Obrazek w tresci

By zielono-niebiescy przedarli się na podium, potrzeba dwóch rzeczy. Wyjazdowej wygranej z Cresovią Górowo Iławeckie oraz porażki 3. obecnie MKS Korsze (korszenianie dysponują punktem przewagi, zmierzą się u siebie z Błękitnymi Pasym).

Rycerze Wiosny

W klasie A po staremu. Mazur Pisz rozgromił u siebie Redutę Bisztynek (7:0), dzięki czemu wydłużył passę spotkań bez porażki aż do 14. Podopieczni trenera Kamila Pyczota (obecnie 4. w tabeli) po raz ostatni goryczy porażki zaznali… 22 października 2023 roku. Jeśli komuś w regionie należy się w tym sezonie miano „Rycerzy Wiosny”, to zdecydowanie piszanom.

O to, by na własnej murawie móc celebrować kolejne zwycięstwo, 8 czerwca zadbali golami Rafał Ptak i Olaf Grabowski (obaj x2) oraz Damian Zach, Krzysztof Antosiewicz oraz Kuba Serowik.

Passy, niestety tej mniej miłej dla kibiców, nie udało się przełamać drugiemu z naszych a-klasowców. MKS Ruciane-Nida (obecnie 10. miejsce) uległ na wyjeździe (5:0) Ronie 03 Ełk i już po raz 5. z rzędu nie mógł cieszyć się z wygranej (w międzyczasie jeden remis).

Kamil Kierzkowski

Przed nami OSTATNIA KOLEJKA sezonu 2023/2024. Piłkarski rozkład jazdy. 15 czerwca: Tęcza Biskupiec – Znicz Biała Piska (17:00), Cresovia Górowo Iławeckie – Śniardwy Orzysz (17:00). 16 czerwca: Mazur Pisz – Żagiel Piecki (11:00), MKS Ruciane-Nida – Pojezierze Prostki (11:00).