Skatował partnerkę. Zareagowali sąsiedzi

2024-05-30 07:30:54(ost. akt: 2024-05-30 07:45:52)
Za popełnioną zbrodnię 44-latkowi grozi od 3 do 20 lat więzienia

Za popełnioną zbrodnię 44-latkowi grozi od 3 do 20 lat więzienia

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

44-letni mieszkaniec gminy Orzysz trafił do aresztu po tym, jak dotkliwie pobił i skopał swoją partnerkę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Policjantów wezwali zaniepokojeni sąsiedzi. To oni nadali bieg całej sprawie.
Orzyscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie gminy przez zaniepokojonych sąsiadów. Pod wskazanym przez nich adresem mundurowi zastali agresywnego 44-latka, który był pijany oraz 29-letnią kobietę z licznymi obrażeniami na całym ciele. Funkcjonariusze od razu podjęli decyzję o zatrzymaniu sprawcy przemocy domowej.

Podczas dalszych czynności procesowych śledczy ustalili, że zatrzymany od trzech miesięcy znęcał się nad partnerką. Nadużywając alkoholu wszczynał awantury domowe, wyzywając kobietę i wyganiając ją z domu.

Tuż przed policyjną interwencją bił ją pięściami po całym ciele, kopał i szarpał za włosy. Do tego uderzał w nią różnymi przedmiotami zastawy stołowej. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Obrażenia, jakich doznała ze strony sprawcy przemocy domowej zakwalifikowane zostały jako tzw. ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką w wyniku czego doznała ona ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat. Decyzją sądu mieszkaniec orzyskiej gminy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
KPP w Piszu2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5