Powiatowy Urząd Pracy w Piszu. Działania w maju

2024-05-23 15:08:55(ost. akt: 2024-05-23 15:33:52)

Autor zdjęcia: Powiatowy Urząd Pracy w Piszu

Działania Powiatowego Urzędu Pracy w maju to m.in. spotkanie z doradztwa zawodowego, giełda pracy i spotkanie z reprezentantem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku.
Uroczystość wręczenia Złotych Medali za długoletnią służbę
W dniu 2 maja 2024 r. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król wręczył min. naszym pracownikom Renacie Sulewskiej, Aldonie Jędra oraz Bogumile Krauze Złote Medale za Długoletnią Służbę przez co uhonorował ich służbę dla społeczności.

Spotkanie z doradztwa zawodowego w Szkołach Podstawowych
Po raz kolejny spotkaliśmy się z uczniami szkół podstawowych. Tym razem odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Kożuchach oraz Białej Piskiej. Odbyliśmy bardzo ciekawe rozmowy na temat świadomego planowania kariery, uczestnicy spotkania zdradzili nam swoje plany edukacyjno-zawodowe. Uczniowie, dzięki naszej pomocy, mogli rozpoznać własne uzdolnienia, zainteresowania, cechy osobowościowe oraz predyspozycje zawodowe. Przekazaliśmy również informacje oraz ulotki na temat szkół ponadpodstawowych w powiecie piskim.

Giełda pracy
W dniu 14.05.2024 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piszu odbyła się giełda pracy na stanowisko pracownik restauracji do McDonald’s w Piszu.
W spotkaniu wzięło udział 27 osób, z których 6 osób zostało zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji. Mieliśmy okazję gościć wychowanków Stowarzyszenia „Przymierze–Ziemia Piska” z siedzibą w Piszu (Warsztaty Terapii Zajęciowej).

Podczas spotkania przedstawiciel firmy szczegółowo przedstawił warunki zatrudnienia, specyfikę pracy na oferowanym stanowisku, a także możliwości rozwoju i awansu.

Praca w restauracji wymaga ciągłego kontaktu z ludźmi, stąd też Pan Rafał Gwiazdowski zaznacza, że najważniejsze są chęci i zapał do pracy a praca w McDonalds to przede wszystkim:
-stabilność zatrudnienia: zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym bądź niepełnym czasie pracy,
-elastyczny grafik: wszyscy pracownicy pracują w systemie zmianowym zgodnie z grafikiem ułożonym pod kątem ich możliwości, chęci i preferencji,
-pełne przygotowanie: nauka wszystkiego od podstaw, nie trzeba mieć doświadczenia. Zapewnienie szkoleń, wsparcie doświadczonych osób,
-perspektywy rozwoju: szereg kompleksowych szkoleń, jasna ścieżka rozwoju i awansu. Jeśli tylko chcesz, przejdziesz drogę „od pracownika do kierownika".b]Spotkanie informacyjne z reprezentantem z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku[/b]
W dniu 15.05.2024 r. Powiatowy Urząd Pracy w Piszu odwiedził przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku. W trakcie spotkania można było dowiedzieć się, jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać żołnierzem zawodowym, co można zyskać wstępując do wojska ( finanse, zakwaterowanie, urlopy, rozwój, zdrowie, emerytura), jak wygląda proces rekrutacji oraz jak wygląda sam wniosek o powołanie do służby wojskowej.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5