Imprezowy rozkład jazdy

2024-05-13 19:16:35(ost. akt: 2024-05-13 19:17:46)

Autor zdjęcia: WFF

Oto wybrane propozycje nadchodzących imprez i wydarzeń w powiecie piskim.
WYJĄTKOWE TRIO I WAŃKOWICZ Z OKAZJI NOCY MUZEÓW


Monika Wierzbicka, Mariusz Szczygieł i Jacek Prokopowicz będą gośćmi Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum Ziemi Piskiej. Trio zaprezentuje się w programie artystycznym, poświęconym podróży Melchiora Wańkowicza po Prusach Wschodnich w 1935 r. Z okazji piskiej Nocy Muzeów powstał specjalny program „Mazurskie Tropy - Melchior Wańkowicz w podróży do Prus Wschodnich w 1935 roku”, którego scenariusz został oparty o treść książki „Na tropach Smętka”.

Zaproszenie przyjęli artyści, którzy już występowali na muzealnej scenie – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Mariusz Szczygieł, Monika Wierzbicka i Jacek Prokopowicz znakomicie odnajdują się w twórczości z pogranicza słowa i muzyki, pięknie interpretując i wplatając różne wątki dotyczące dawnych Mazur. Wierzymy, że nasi goście znów nie tylko zaskoczą, ale przede wszystkim oczarują piską publiczność.

Obchody Nocy Muzeów odbędą się 17 maja. Początek spotkania w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego o godz. 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale trzeba liczyć się z ograniczoną liczbą miejsc.
Wydarzenie organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej wpisze się obchody Roku Melchiora Wańkowicza, ustanowionego przez sejm. Wybitny polski pisarz i dziennikarz w swojej twórczości poświęcił wątek Piszowi, a właściwie przedwojennemu Johanisburgowi, gdy w 1935 r. przemierzał Prusy Wschodnie, a rok później opublikował książkę „Na tropach Smętka”. Publikacja wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej kolejne wydania szybko znikają ze sklepowych półek.


III PRZEGLĄD SENIORSKIEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ


Na letniej scenie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej odbędzie się III Przegląd Seniorskiej Twórczości Artystycznej. — W wydarzeniu wezmą udział zespoły z Dźwierzut, Pisza, Kolna, Olecka, Kalinowa, Pisanicy oraz nasze rodzime zespoły Drygalanki, Chór seniora z Białej Piskiej, Po sezonie i kapela podwórkowa KLIKA. Nasze wydarzenie uatrakcyjnią propozycje lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 18 maja, o godz. 17:00 — zachęcają organizatorzy imprezy.


MIĘDZYKOŁOWE TEAMOWE ZAWODY SPINNINGOWE POWIATU PISKIEGO


Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 75 „ROŚ” w Piszu wspólnie z Kołami PZW nr 76 „Śniardwy” Pisz, PZW nr 61 „Białka” w Białej Piskiej, PZW nr 73 Orzysz organizuje na jeziorze Roś Międzykołowe Teamowe Zawody Spinningowe Powiatu Piskiego. Zawody odbędą się 19 maja 2024 r. (niedziela). Miejsce: jezioro Roś. Baza i biuro zawodów: Miejsko-Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji - Plaża miejska.
Program zawodów:
06:00 – zbiórka i odprawa techniczna uczestników (Miejsko-Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji - Plaża miejska)
06:30 – wypłynięcie
07:00 – początek łowienia
15:00 – zakończenie łowienia
15.30 – rozpoczęcie wydawania obiadów
16.30 - ogłoszenie wyników, zakończenie zawodów
Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na profilu Fb Koło PZW nr 75 "ROŚ" w Piszu


VIII WOJNOWSKI FESTIWAL FOTOGRAFII


Tegoroczne Otwarcie 8 Edycji Wojnowskiego Festiwalu Fotografii przypada na końcówkę maja i początek czerwca 2024r. i jest to pierwsze w historii WWF otwarcie, na którym będziemy się dobrze bawić i edukować przez 3 dni. Przygotowujemy szereg atrakcji, których nie sposób zaprezentować w ciągu jednego dnia. Potwierdzone atrakcje: Piotrek Radecki - Mokry Kolodion https://www.instagram.com/piotrek_radecki/, spacer fotograficzny realizowany przez WFF i InterFoto.eu, wykład Jarosława Brzezińskiego "Fotografia w Kinie" oraz dostępna od 31 maja do 2 czerwca wypożyczalnia obiektywów TTArtisan. O kolejnych informacjach już niebawem — zapewniają organizatorzy wydarzenia.
Otwarcie 8 Edycji Wojnowskiego Festiwalu Fotografii: start otwarcia 31 maja 2024r. g. 10:00, koniec otwarcia 2 czerwca 2024r. g. 13:00. Prezentacja prac na płotach w malowniczej miejscowości Wojnowo k/Ruciane Nida potrwa od 31 maja do 1 października 2024r.

Elżbieta Żywczyk


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5