Powiatowy Urząd Pracy w Piszu. Działania w kwietniu

2024-04-24 10:12:01(ost. akt: 2024-04-24 10:39:33)

Autor zdjęcia: PUP w Piszu

Spotkania z młodzieżą w szkołach, giełda pracy, spotkanie z mobilnym zespołem rekrutacyjnym i akcja "Stawiamy na swoich" to kwietniowe działania Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu.
SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ORZYSZU

W dniu 5 kwietnia 2024 roku odbyło się spotkanie z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu. Było to nasze drugie spotkanie z młodzieżą, która już w tym roku kończy naukę i rozpocznie swoją nową karierę zawodową.

W trakcie spotkania przedstawiliśmy istotne informacje dotyczące form pomocy oferowanych przez nasz urząd między innymi: staże, szkolenia, środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, bony dla osób do 30 roku życia. Dodatkowo została przedstawiona prezentacja multimedialna oraz szczegółowo omówiono barometr zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie piskim.


GIEŁDA PRACY

Około 30 osób wzięło udział w giełdzie pracy zorganizowanej dla firmy Pana Jakuba Choromańskiego ROAD SUPPORT. Poszukiwano osób do kierowania ruchem podczas robót drogowych. Do dalszej rekrutacji zostało zakwalifikowanych 5 osób. Wymagana była chęć do pracy, a także kurs z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, który sfinansuje pracodawca.

Giełdy pracy są jedną z form bezpośredniego kontaktu pracodawcy z wieloma kandydatami do pracy, dobranymi przez pracownika urzędu spośród osób zarejestrowanych w urzędzie w celu pozyskania do pracy kandydatów odpowiadających wymaganiom tego pracodawcy.

SPOTKANIE Z MOBILNYM ZESPOŁEM REKRUTACYJNYM OLSZTYN

W dniu 10.04.2024 r. w naszej siedzibie odbyło się spotkanie z Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym Olsztyn. W trakcie spotkania można było uzyskać informacje o powołaniu do odbycia Terytorialnej Służby Wojskowej.

Omawiany był również wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, jak wygląda postępowanie rekrutacyjne a także samo powołanie oraz co można zyskać będąc żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

AKCJA STAWIAMY NA SWOICH

Kolejnym przedsiębiorcą, którego odwiedziliśmy w ramach akcji „Stawiamy na swoich" jest Pani Eliza Remiszewska właścicielka salonu kosmetycznego Eliza.Art.Line Eliza Remiszewska.
Salon istnieje od września 2023 r., przy wsparciu otrzymanym z Powiatowego Urzędu Pracy
w Piszu. Znajduje się przy al. Piłsudskiego 6 - I piętro w Piszu.

Salon kosmetyczny zaprasza na: makijaż permanentny, modelowanie ust, makijaż ślubny
i okolicznościowy, szkolenia, laminacja brwi i rzęs, stylizacja brwi. Elegancja, nowoczesność, profesjonalizm to tylko niektóre cechy opisujące salon. Dzięki doświadczeniu i przebytym szkoleniom Pani Eliza oferuje swoim klientom profesjonalne usługi kosmetyczne zapewniając komfort podczas wykonywania zabiegów.

—Swoją wiedzę zdobywałam uczestnicząc w licznych szkoleniach w zakresie kosmetyki. Zależy mi na ciągłym rozwoju moich umiejętności, aby być jak najlepszą specjalistką — podkreśla właścicielka.

SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DRYGAŁACH

Powiatowy Urząd Pracy w Piszu zorganizował 2 kwietnia kolejne spotkanie z uczniami. Tym razem odwiedziliśmy uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Drygałach.

Dzięki zajęciom uczniowie mogli świadomie zaplanować ścieżkę swojej dalszej kariery, rozpoznać własne uzdolnienia, zainteresowania, cechy osobowościowe oraz własne predyspozycje zawodowe. Uczniowie próbowali również określić swoje plany edukacyjno-zawodowe na bazie własnych zasobów.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5