Za sprzedaż 16-latce narkotyków odpowie przed sądem

2024-04-12 12:14:01(ost. akt: 2024-04-12 12:35:36)
Zabezpieczone narkotyki

Zabezpieczone narkotyki

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

27-letni mieszkaniec Białej Piskiej został zatrzymany i odpowie przed sądem za to, że sprzedał 16-letniej dziewczynie narkotyki.
Kilka dni temu, z samego rana, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Białej Piskiej dziewczyna w wieku 16-lat źle się poczuła. Powodem było zażycie substancji w postaci białego proszku.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że dziewczyna zażyła środki odurzające w postaci mefedronu i metaamfetaminy. Narkotyki kupiła u 27-letniego mieszkańca Białej Piskiej. Mężczyzna ten został zatrzymany. Usłyszał zarzut udzielenia małoletniej substancji psychotropowej celem osiągnięcia korzyści majątkowej. Przyznał się do jego popełnienia— informuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 27-latka policyjnego dozoru. Mężczyzna ma obowiązek stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej trzy razy w tygodniu.

Udzielanie osobie małoletniej środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat. W tym przypadku w grę wchodzi wypadek mniejszej wagi. Oznacza to, że 27-latkowi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5