Piszanie medalistami Mistrzostw Europy! Złoty Aleksander Poreda!

2024-03-26 11:49:55(ost. akt: 2024-03-26 11:54:03)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SPORTY SIŁOWE/// Reprezentacja Klubu Sportowego Power Factory Pisz w miniony weekend stawiła się w Siedlcach, by zawalczyć o trofea Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym federacji XPC. Efekt? Dwa srebrne i jeden złoty medal!
Pierwsze srebro dla piszan zdobyła Kamila Gawkowska. Filigranowa zawodniczka podniosła 110 kg w martwym ciągu.

- To była walka przede wszystkim ze swoją głową! Dziękuję wszystkim, którzy mi kibicowali. Dziękuję tym, którzy byli obok podczas startu – napisała Kamila na swoich mediach społecznościowych.

Srebrny medal zdobył także Marcin Borkowski. Zawodnik podniósł 260 kg w swojej kategorii wagowej, co dało mu cenne miejsce na podium.

Dwa medale Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc zdobył nasz najbardziej utalentowany junior Aleksander Poreda. Olek wygrał kategorię do 75 kg zostając Mistrzem Europy XPC. Zdobył również brązowy medal w kategorii wiekowej Teenager Open.

- Gratulujemy naszym zawodnikom kolejnych ogromnych sukcesów. Ciężko na to trenowali i dzięki swojemu uporowi walczą o największe laury na arenie międzynarodowej. Najbardziej cieszy postawa Aleksandra Poredy. Ma on ogromny talent, który nieustannie szlifuje. Już teraz jest w krajowej czołówce i liczymy, że przed nim jeszcze wiele lat udanych startów. Jesteśmy dumni, że możemy wynosić naszą małą ojczyznę na salony. Od lat dokładamy wszelkich starań, aby Pisz był kojarzony ze sportem i sukcesami, i niech tak pozostanie! - powiedział wiceprezes KS Power Factory Pisz Marcin Gębusiak.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5