Nielegalne wyścigi na ulicach Pisza. Policjanci mówią STOP!

2024-03-18 11:38:06(ost. akt: 2024-03-18 11:47:26)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci piskiej drogówki nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych, które miały się odbyć w sobotni wieczór na ulicach Pisza. Mundurowi skontrolowali 19 samochodów, prawie wszyscy kierowcy stracili dowodowy rejestracyjne. Posypały się też mandaty.
Wszelkiego rodzaju drifty i wyścigi samochodowe na drogach publicznych stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samych uczestników takich akcji, ale także — może nawet przede wszystkim — dla osób postronnych. Chcąc zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na ulicach Pisza policjanci nie dopuścili do zorganizowania wyścigów samochodowych ulicami naszego miasta.


W sobotni wieczór (16 marca br.) funkcjonariusze skontrolowali 19 samochodów gotowych do udziału w nielegalnym rajdzie samochodowym ulicami Pisza. Policjanci zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli 15 mandatów karnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Średnia wysokość takiego mandatu to kwota około 1500 zł.


Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy chcą zamienić drogę publiczną w tor wyścigowy, że brawura, brak wyobraźni i lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą skończyć się tragicznie. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

Funkcjonariusze apelują o to, aby doskonalić swoje sportowe umiejętności w miejscach do tego przeznaczonych, tj. w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym ulicami naszego miasta i powiatu nie ma przyzwolenia. Pamiętajmy, że wyścigi samochodowe w mieście niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

KPP w Piszu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kinght #3114115 18 mar 2024 14:33

    Byłem uczestnikiem tego zdarzenia, to jest jedno wielkie kłamstwo, nie było żadnych wyścigów, grupa ludzi z pasją do motoryzacji spotkała się na parkingach piszą po czym zostali wygonieni przez policję, spotkali się na wiosce, po spotkaniu wyjechali wszyscy do domów, zostali wszyscy zatrzymani i potraktowani jakby zrobili coś złego, było to 5-7 samochód.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5