Piłkarska wiosna? Czas start! Pierwsze sukcesy

2024-03-04 09:04:19(ost. akt: 2024-03-05 12:41:23)
Śniardwy Orzysz uległy w sparingu Ronie 03 Ełk

Śniardwy Orzysz uległy w sparingu Ronie 03 Ełk

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL/// Znicz Biała Piska bez problemu awansował do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pozostałe seniorskie ekipy powiatu również nie próżnują, choć… treningowo.
Nasz jedyny IV-ligowiec (2. miejsce w tabeli) pozostaje także jedyną drużyną powiatu piskiego, która wciąż liczy się w walce o Wojewódzki Puchar Polski. Po wygranej na wyjeździe (0:3) z DKS Dobre Miasto, tym razem czerwono-zieloni nie dali szans Orłowi Czerwonka (0:5). Po dwa gole ustrzelili Marcin Fiedorowicz i Mark Baginskij, a jedno trafienie dorzucił Kacper Sylwisty.

Dobra forma w pierwszym tegorocznym meczu o stawkę cieszy tym bardziej, że już 10 marca Znicz zawalczy o pierwsze punkty w IV lidze. Podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja rzucą na wyjeździe rękawicę Stomilowi II Olsztyn. Pierwszy gwizdek o 12:15. Ich poczynania szczególnie śledzić będą zapewne liderzy z Polonii Lidzbark Warmiński, którzy na szczycie tabeli trzymają się jedynie lepszym bilansem bramkowym.

Do wyścigu o punkty staje także kolejna z seniorskich ekip powiatu – Śniardwy Orzysz (4. miejsce w tabeli klasy okręgowej). Zielono-niebiescy 9 marca ugoszczą u siebie Gwardię Szczytno (14:00). Czy sięgną po 3 „oczka”? Będą musieli wykazać się na pewno lepszą skutecznością niż w zeszłosobotnim sparingu z Roną 03 Ełk (porażka 3:6 – po stronie KSŚ dwukrotnie punktował zawodnik testowany, a jednokrotnie Piotr Talaga).

Nieco później, bo 23 marca, rundę wiosenną sezonu 2023/2024 przywitają nasi a-klasowcy. I zrobią to we własnym gronie, bo na murawie w Piszu miejscowy Mazur zmierzy się w derbach powiatu ze swymi sąsiadami z MKS Ruciane-Nida.

Po jesieni piszanie plasują się na 9. miejscu w tabeli, zaś niebiesko-biali zimę spędzili jedną lokatę niżej (dwa punkty mniej). Miniony weekend aktywniej spędzili ci drudzy, którzy na wyjeździe ulegli (4:2) Orłowi Kolno. Mazur miał rozegrać sparing z Czarnymi Olecko, lecz – z powodu licznych chorób, urazów oraz wyjazdów służbowych – do starcia nie doszło.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5