Tam warto być i miło spędzić czas

2024-03-02 07:22:28(ost. akt: 2024-03-02 07:53:14)
Zbliża się Dzień Kobiet. Zobacz jakie propozycje przygotowały instytucje kultury z powiatu piskiego

Zbliża się Dzień Kobiet. Zobacz jakie propozycje przygotowały instytucje kultury z powiatu piskiego

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Co, gdzie, kiedy? Oto kilka propozycji nadchodzących wydarzeń. Tam warto być i miło spędzić czas.
PISZ

Dziewczyny, razem! Wieczór w Muzeum Ziemi Piskiej
Tegoroczne spotkanie w Muzeum Ziemi Piskiej z okazji Dnia Kobiet przyjmie formę warsztatów dyskusyjnych. Nie zabraknie nawiązania do historii, tradycji, ale także współczesności, którą kreujemy każdego dnia.

Animatorką dyskusji będzie dziennikarka Ewa Bakota, która zachęci panie do podzielenia się swoimi doświadczeniami, mądrością osobistą czy historiami własnych rodzin, bo kto inny zrozumie lepiej kobietę niż druga kobieta. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Dziewczyny, razem! Moc kobiecych opowieści, czyli o tym, jak budować wspólnotę siłą słowa”.

Kobieta na scenie i kobiecy repertuar – to w największym skrócie opis muzycznego akcentu wieczoru. Wystąpi Natalia Kaczorowska, tworząca pod pseudonimem NAYA, która w scenicznym dorobku ma zwycięstwo w „Szansie na Sukces” czy współpracę z czołowymi wokalistkami polskiej sceny – od Maryli Rodowicz, przez Kayah, po Katarzynę Cerekwicką.

W programie muzealnego koncertu znajdą się najbardziej znane utwory Kory czy Kayah, a także autorskie utwory z nadchodzącej pierwszej płyty Natalii Kaczorowskiej.

Spotkanie zaplanowane na 8 marca odbędzie się w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego. Początek o godz. 18. Wstęp na wszystkie muzealne wydarzenia jest wolny, ale należy liczyć się z ograniczoną liczbą miejsc.


BIAŁA PISKA

9 marca zapraszamy wszystkie Panie na muzyczną ucztę dedykowaną z okazji Święta Kobiet.
Panowie, was też miło będzie widzieć. Zaprezentujemy wam koncert pt. Miłość czy zakochanie - historie miłosne.” Muzyczna opowieść duetu małżeńskiego Aleksandry i Piotra Steczek.

Koncert opiewa starannie wybrane przeboje muzyki rozrywkowej, filmowej i klasycznej, które opowiadają o miłości, emocjach i relacjach międzyludzkich. Całość okraszona jest błyskotliwym komentarzem oraz ciekawymi i zabawnymi anegdotami. Miłość - każdy kto poznał to wspaniałe uczucie, na pewno utożsami się z historiami pełnymi emocji i humoru.

Wyjątkowe instrumentarium w postaci skrzypiec i wiolonczeli wzbogacone efektami elektronicznymi, przeniesie słuchacza w intymny świat dźwięków oraz pięknych i lubianych melodii. Nie zabraknie utworów takich wykonawców jak: Seweryn Krajewski, Anna Jantar, Elvis Presley, The Beatles, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Urszula, Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak oraz hitów takich jak: My Heart will go on, O Sole Mio, Czardasz, Zapach Kobiety, Dumka na dwa serca, Dirty Dancing, i inne…


PISZ

Piski Dom Kultury zaprasza zarówno Panie, jak i Panów na Koncert muzyki z wielkiego ekranu z okresu międzywojennego z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Kapeli Podwórkowej Wojtki. Koncert odbędzie się 8 marca (piątek) o godzinie 18:00 w Hotelu „Nad Pisą”. Wstęp wolny.


PISZ

Z okazji Dnia Kobiet Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu zaprasza na koncert pt. „Lepszy Model” w wykonaniu Nieformalnej Grupy METRUM. koncert odbędzie się w środę, 6 marca, o godz.17.30.


RUCIANE_NIDA

Koncert na Dzień Kobiet w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie


ORZYSZ

"Mężczyzna prawie idealny na Dzień Kobiet" w wykonaniu Artura Gotza, z akompaniamentem Jacka Pietrzaka, to prawdziwa muzyczna uczta. Zapraszamy do rezerwacji biletów na Polanie Kultury. Liczba miejsc ograniczona.


PISZ

Kiermasz naturalnych produktów i zdrowego jedzenia - Piskie Wytwory na Wielkanoc - po raz kolejny otwiera się na lokalnych twórców rękodzieła. Każda edycja kiermaszu wzbudza ogromne zainteresowanie, co pokazuje, że w naszym mieście jest dużo utalentowanych i kreatywnych ludzi, którzy zasługują na swoją przestrzeń.

Piskie Wytwory na Święta, to kiermasz, na którym będzie można kupić i obejrzeć lokalne rękodzieło, naturalne dekoracje i domowe jedzenie. Na miejscu pysznie i zdrowo zjesz, posłuchasz muzyki na żywo, a Twoje dzieci będą mogły spędzić miło czas. Serdecznie zapraszamy rękodzielników, rzemieślników, artystów, koła gospodyń wiejskich i twórców pysznego jedzenia oraz przetworów do zgłaszania się jako wystawca.

Dziergasz? Dekorujesz? Gotujesz? Projektujesz? Malujesz? Jeśli tworzysz coś w domu, możesz to zaprezentować i sprzedać! Serdecznie Cię zapraszamy.

Kiedy?
17 marca 2024 r. (niedziela).
Gdzie?
Plac Daszyńskiego w Piszu.
Godzina? 11.00 - 14.00.

Udział w kiermaszu jest bezpłatny. Zapraszamy wystawców, którzy chcieliby wystawić swoje produkty, do wypełnienia karty zgłoszenia i zapoznania się z regulaminem (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeP0EqfXehBjAJxa9n-QEGK0B9Y784NVFmapbiNsdZE_zgvVA/viewform). Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca do godz. 14.00

WEJSUNY

Kolejny ważny termin koncertowy w Wejsunach! Już 23 marca (sobota) o godzinie 18:00 w kościele ewangelickim w Wejsunach odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Chóru Pasjonata ze Świętajna. Serdecznie zapraszamy!


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5