19-letni kierowca BMW uderzył w drzewo. W ciężkim stanie trafił do szpitala

2024-02-19 13:45:09(ost. akt: 2024-02-19 14:02:01)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Do wypadku doszło w niedzielę (18 lutego br.) po godz. 5.00 na trasie Pisz - Wiartel.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW, jadąc w stronę Pisza, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo.


Samochodem kierował 19-letni mieszkaniec piskiej gminy, który jechał sam. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu w związku z tym pobrana mu został krew do badań. Młody kierowca w ciężkim stanie zabrany został do szpitala. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


W miniony weekend policjanci pracowali też na miejscu kilku kolizji drogowych. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę (17 lutego br.) przed godz. 8.00 w okolicach miejscowości Klusy, w gminie Orzysz. Kierująca samochodem marki Opel nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego zjechała z drogi do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało. Kobieta jechała sama. Nie doznała poważniejszych obrażeń.

W sobotę przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 63, między Piszem a Jeżami, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem sarny. Zwierzę wybiegło na drogę tuż przed jadący samochód marki Opel Astra, który w nią uderzył. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne policjanci apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

KPP w Piszu2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5